Teraz albo nigdy!
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 278
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Beata Tyszkiewicz współautorką książki o... gotowaniu!

Aktorka Beata Tyszkiewicz, czyli Ewa Winiarska z "Teraz albo nigdy!", choć nie lubi gotować, to wspiera pasję swego młodszego brata Krzysztofa, który uwielbia przygotowywać wykwintne dania. Rodzeństwo w książce o gotowaniu "Trzy pory dnia" wspomina smaki swojego dzieciństwa."Trzy pory dnia. Kulinarne fascynacje Krzysztofa Tyszkiewicza" to zbiór opowieści i rozmów Beaty i Krzysztofa Tyszkiewiczów o ulubionych smakach i potrawach. Publikacja ta, to również kilkadziesiąt przepisów na dania dla dorosłych i dla dzieci.

- Najpierw gotowałem z nędzy, a później z radością. Początkowo przyrządzałem dania za czasów studenckich, gdy każdy coś przynosił i gotowało się z tych składników. Później ludzie zaczęli przychodzić do mnie, gdy mówiłem, że będę gotował - powiedział na środowej konferencji prasowej Krzysztof Tyszkiewicz.

Reklama

Ten młodszy o cztery lata brat Beaty Tyszkiewicz urodził się w Warszawie w 1942 roku. Jest operatorem filmowym, reżyserem i fotografem. Mieszka w Hamburgu, gdzie zajmuje się produkcją i reżyserią programów kulinarnych.

- Przez całe życie fotografuję jedzenie. Przez ostatnich czterdzieści lat nie zajmowałem się niczym innym - zdradził Tyszkiewicz.

Jego kulinarną książkę wsparła starsza siostra, która uwielbia kuchnię swojego brata.

- Nie korzystam z żadnych przepisów, ponieważ jestem osobą próżną i uważam, że sama zrobię to lepiej. Nie zawsze jednak mi wychodzi. Moje dzieci zjedzą nawet ciasto z zakalcem, które zrobię. Cieszę się, że ta książka powstała. Krzysztof był zawsze bratem swojej siostry, więc od zawsze chciałam zrobić wszystko, aby go od tego uwolnić. W przypadku tej książki chciałam znaleźć jakieś usprawiedliwienie tego, że wydawnictwo koniecznie chciało, abym znalazła się w tej książce. Wymyśliłam, więc rozmowę między nami o gotowaniu w dzieciństwie - powiedziała Beata Tyszkiewicz.

Książka "Trzy pory dnia" ukazała się w księgarniach 6 listopada nakładem wydawnictwa G+J Książki.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Teraz albo nigdy! | Beata Tyszkiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy