Reklama

Tancerze

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 502
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Glinka: Chcę filmów o kobietach

Katarzyna Glinka opowiada o kinie, książkach i zbliżających się świętach.

PAP Life: - Ma pani swojego mistrza?

Reklama

Katarzyna Glinka: - Moim wymarzonym mistrzem jest Pedro Almodovar. Bardzo chciałabym z nim pracować. Ciągle o tym mówię i mam nadzieję, że kiedyś będę szła ulicami Warszawy i stanie przede mną Almodovar i powie, że chce ze mną pracować. Mam nadzieję, że moje marzenie się kiedyś ziści.

Teraz w Polsce największym zainteresowaniem cieszą się komedie romantyczne. Myśli pani, że zdominują naszą kinematografię?

- Na pewno nie należy traktować tej kategorii gorzej. Rynek się komercjalizuje i może to dobrze, bo ciężkie polskie kino nie każdemu odpowiada. Nie uważam, że dobre kino to tylko takie, w którym występuje patologia, pijaństwo i agresja. Nie powinno się wybierać takich filmów, jako najlepszych.

- Cieszę się, że kino się komercjalizuje, bo sięgniemy po inne tematy, które potraktujemy poważnie. To będzie przyjemne, ładne w obrazku, a jednocześnie dotykające problemów ludzi i będzie to kino dla ludzi. Życie dostarcza nam tylu ciekawych tematów i niekoniecznie skrajnie złych lub dobrych. Zachęcam polskich scenarzystów i reżyserów, żeby skupili się na kobietach, bo brakuje w polskim kinie pięknych historii o kobietach.

Życie dostarcza nam wielu ciekawych historii i korzystają z tego znani ludzie, wydając własne książki.

- Myślę, że jeżeli ktoś ma potrzebę pisania, a ktoś inny ma potrzebę kupienia i przeczytania takiej książki, to nie ma w tym nic złego. Nikt nie popełnia zbrodni. Mamy wolny rynek. Wierzę w to, że jeżeli ktoś pisze, to znaczy, że ma coś do powiedzenia.

Zbliżają się święta. Jak spędzi pani ten czas?

- W święta zawsze wyjeżdżam do rodziców i spędzam czas z mamą, tatą, bratem, bratową i chrześniakiem. Świętujemy w wąskim gronie, ale rodzinnie, ciepło i zwyczajnie.

Z Katarzyną Glinką rozmawiała Dominika Gwit (PAP Life).

Dowiedz się więcej na temat: Barwy szczęścia | Katarzyna Glinka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje