Reklama

Smallville

Tajemnice Smallville

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 154
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jak rodził się heros...

Przez ponad dekadę dzięki "Tajemnicom Smallville" mogliśmy obserwować wzloty i upadki dorastającego Clarka Kenta (Tom Welling). Tyle czasu potrzebował, by odkryć swoje przeznaczenie i stać się "człowiekiem ze stali".

Opowieść o niezwykłym chłopcu, który dorastał wśród pól Kansas. W małym miasteczku Smallville. Kiedy stał się mężczyzną, sądził, że jeśli chce zapanować nad swoim przeznaczeniem, musi porzucić rodziców i zignorować zło opanowujące Ziemię. Jednak wkrótce miał stawić czoła największemu wyzwaniu... - tymi słowami rozpoczyna się finałowy, 10. sezon "Tajemnic Smallville".

Reklama

Długa droga

Jest tylko jeden heros, który swoimi dokonaniami i niezłomnością charakteru wyprzedza pozostałych komiksowych bohaterów: to Superman. Jedyny ocalały mieszkaniec planety Krypton, który został adoptowany i wychowany przez ziemską rodzinę Kentów. To oni nauczyli go, w co wierzyć, jakie wartości cenić - i to pozwoliło mu stać się największym z herosów.

Zanim do tego doszło, Clark przeszedł długą i wyboistą drogę od nastoletniego chłopca, zakochanego w swojej koleżance i szukającego prawdy o sobie, po dojrzałego bohatera, gotowego walczyć o dobro ludzkości. Dzięki historii pokazanej w "Tajemnicach Smallville" mogliśmy poznać pierwszych wrogów Supermana, a wśród nich tego największego - Lexa Luthora (Michael Rosenbaum).

Widzieliśmy, jak Clark zmaga się z brakiem akceptacji siebie, jak pragnie zrozumieć własne przeznaczenie. I tak jak on odkryliśmy, że to właśnie przyjaciele i najbliżsi ukształtowali niezłomny charakter przyszłego superbohatera.

Wzruszający koniec

Twórcy serialu ze łzami w oczach żegnali się z produkcją.

- Chcieliśmy pokazać, skąd Superman czerpał swoją siłę. Clark musiał przekonać się, że ukochana Lois Lane (Erica Durance) jest jego największym wsparciem. Na początku był zagubiony, chciał być zwykłym człowiekiem.

- Dopiero z czasem zaakceptował w sobie człowieka i Kryptończyka. Staraliśmy się nie sprofanować kultowych filmów o Supermanie. Dlatego do samego końca czekaliśmy z tym najważniejszym momentem, kiedy po raz pierwszy zakłada kostium i ratuje Ziemię - wyznał producent Brian Petersen.

nex

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tajemnice Smallville

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje