Reklama

Smallville

Tajemnice Smallville

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 148
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Czytelnicy nadesłali: Poznajcie Supermana!

"Czy to ptak, samolot - nie to Superman" Słowa te wiele razy mogliśmy czytać w komiksach będąc dziećmi, bądź słyszeć w filmach. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby Clarka Kenta albo Supermana.

Wszyscy wiemy o nim bardzo dużo, lecz nie wiele osób zna historię jego młodości, gdy był zwykłym chłopakiem z farmy, który musiał ukrywać swe zdolności przed ludźmi, na których mu zależało.

Reklama

Młodość supermana była przytaczana w filmach kilka razy, lecz nigdy naprawdę jej nie wyjaśniono, nie pokazano rozterek miłosnych, ciągłego ukrywania się, bólu po utracie najbliższych osób. Każdy prawdziwy fan, który jeszcze nie zna tego, powinien obejrzeć jeden serial - serial, który odpowie na wszystkie pytania, ukaże prawdę o młodych latach naszego bohatera.

"Tajemnice Smallville", bo tak nazywa się opowieść o losach Clarka, gdy był chłopakiem z farmy zaczyna się, gdy Kent nie ma jeszcze 18 lat i chodzi do liceum.

Pierwsze sezony ukazują nam trudności, z jakimi musiał borykać się, aby utrzymać swój sekret w tajemnicy, porażki jak i uniesienia miłosne a także kłamstwa, których musiał się dopuścić, aby jego tajemnica była bezpieczna. Można powiedzieć szczerze, że młodość nie była różowa dla Kenta.

Każdy odcinek, każdy sezon wnosił coś nowego do jego i jak naszego życia. Mogliśmy poznać zupełnie nową stronę osoby, którą znaliśmy od wielu lat, jako superbohatera, który ratował świat.

Serial pokazuje nam przemianę młodego chłopaka w mężczyznę, osobę posiadającą niezwykłe moce, która uczy się jak je wykorzystywać do ochrony najbliższych jego sercu, a potem świata. Ostatnie dwa sezony 8 oraz 9, który jest w trakcie emisji pokazują praktycznie końcową przemianę Clarka w Supermana. Można stwierdzić, iż jesteśmy już o krok od zobaczenia prawdziwego superbohatera.

Kent wkroczył w etap podwójnej tożsamości, jako cichy i spokojny reporter gazety oraz bohater ratujący tych, którzy są w niebezpieczeństwie. "Tajemnice Smallville", jako serial ukazuje nie tylko początki Supermana, lecz i innych bohaterów, których znamy, możemy poznać zaczątki Ligi Sprawiedliwości, której dorosły już Człowiek ze Stali przewodniczył.

Jako fan mogę szczerze przyznać, że serial ten wniósł wiele do mego życia, udało mi się poznać historię nigdzie wcześniej nieprzedstawianą. Wielu z nas znalazło w niej coś dla siebie. Jeśli jest ktoś, kto kocha, bądź zna Supermana z komiksów, szczerze polecam mu, aby obejrzał i poznał mitologię "Tajemnic Smallville".


KalEl

Dowiedz się więcej na temat: Tajemnice Smallville

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje