Reklama

Das Adlon. Eine Familiensaga

Tajemnice Hotelu Adlon

Ocena
serialu
6,7
Niezły
Ocen: 26
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Tajemnice hotelu Adlon": Nowy serial TVP1

Opowieść o luksusowym hotelu i jego właścicielach pokazuje, jak Niemcy płacili za własne ambicje i przesądy, a także za szaleństwa polityków. Co kryło się za pozorami szczęśliwego życia bogatych rodzin?


Reklama


Lubisz luksus? To dobrze trafiłeś! Ta opinia współczesnych internautów o berlińskim hotelu Adlon jest aktualna od jego wybudowania w 1907 r. Niemcy tamtych lat były mocarstwem, z rosnącym szybko dochodem narodowym i... gigantycznymi ambicjami.

Adlon przy reprezentacyjnej alei Berlina Unter den Linden miał zdystansować najsławniejsze hotele Paryża i Londynu. Inwestycja korzystała więc ze wsparcia samego cesarza i kredytów milionerów. I rzeczywiście, od początku istnienia hotel gościł wybitne osobistości światowej kultury i polityki. Dzielił też wzloty i upadki Berlina.

Zakazana miłość

Historię rodziny założycieli i właścicieli prześledzimy z perspektywy Sonji (Josefine Preuss oraz Nona Maass jako dziecko i Rosemarie Fendel w wieku 93 l.) od jej narodzin w 1904 r. do przyjazdu na uroczyste otwarcie odrestaurowanego hotelu w 1997 r. Sonja przychodzi na świat jako owoc zakazanej miłości dziewczyny z hotelu Adlon Tajemnice SERIALE bogatej rodziny i biednego chłopaka.

Pasmo klęsk

Zobaczymy krach dawnych porządków w latach I wojny światowej i rodzenie się nazizmu. Sonja przeżyje nieszczęśliwą miłość do żydowskiego pianisty Juliana (Ken Duken). Będzie też wojenne zniszczenie Berlina, potem życie w mieście podzielonym murem i w końcu powrót do normalności. Dla Sonji bardzo późny...

"Tajemnice hotelu Adlon" będzie można oglądać w TVP1 w piątki o 20.25 począwszy od 3 października.


IP

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hotel Adlon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje