Reklama

This Is Us

Tacy jesteśmy

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 29
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nominacje do nagród Emmy 2017

W czwartek, 13 lipca, ogłoszono nominacje do najważniejszej amerykańskiej nagrody telewizyjnej, czyli Emmy. Jak co roku werdykt Akademii Telewizyjnej okazał się zaskakujący.

Wśród tegorocznych nominowanych znalazło się wiele telewizyjnych nowości sezonu 2016/2017 - "Westworld", "Tacy jesteśmy", "Stranger Things", "The Crown", "Konflikt: Bette i Joan", "Opowieść podręcznej" - jak i wiele weteranów z "House of Cards" na czele.

Reklama

Na liście pojawiło się również, szczególnie w nominacjach aktorskich, wiele niespodziewanych nazwisk. Milo Ventimiglia został nominowany za najlepszą rolę męską w serialu dramatycznym ("Tacy jesteśmy"), a jego koleżanka z planu "Kochanych kłopotów", Alexis Bledel, otrzymała zasłużoną nominację w kategorii najlepsza aktorka gościnna za rolę Gleny w "Opowieści podręcznej". Obu aktorom będziemy gorąco kibicować podczas rozdania nagród Emmy 17 września br.

Choć wiele nominacji bardzo pozytywnie nas zaskoczyło, to musimy przyznać, że boli brak "Pozostawionych" wśród najlepszych seriali dramatycznych. Jeżeli chodzi o kategorie komediowe, to tu wielkich zaskoczeń nie było.

Doceniono m.in. "Saturday Night Live", "Specjalistę od niczego", "Atlantę". Cieszy bardzo obecność wśród nominowanych Jane Fondy, która otrzymała nominację za rolę w "Grace i Frankie". Pośmiertnie wyróżniono Carrie Fisher, która została nominowana za występ gościnny w serialu "Catastrophe".

Dużego zaskoczenia nie było również w przypadku miniseriali. Te kategorie zdominowały "Wielkie kłamstewka", "Konflikt": Bette i Joan" oraz "Długa noc". Jeżeli chodzi o statystyki i stacje, to najwięcej nominacji - włączając kategorie aktorskie, techniczne, itp. - zgarnęło HBO (110), Netflix (91) i NBC (64).

Warto zaznaczyć, że najnowsze sezony "Orphan Black", "Twin Peaks" oraz "Gry o tron" nie były w tym roku brane pod uwagę - ich premiera miała/będzie mieć miejsce po terminie wysyłania zgłoszeń (seriale nominowane w tym roku musiały być wyemitowane w okresie od 1 czerwca 2016 do 31 maja 2017).

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

Oto lista nominacji

Najlepszy serial dramatyczny: "Zadzwoń do Saula", "The Crown", "Opowieść podręcznej", "House of Cards", "Stranger Things", "Tacy jesteśmy"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym: Viola Davis ("Sposób na morderstwo"), Claire Foy ("The Crown"), Elisabeth Moss ("Opowieść podręcznej"), Evan Rachel Wood ("Westworld"), Keri Russell ("Zawód: Amerykanin"), Robin Wright ("House of Cards")

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym: Sterling K. Brown ("Tacy jesteśmy"), Anthony Hopkins, ("Westworld"), Milo Ventimiglia "Tacy jesteśmy"), Kyle Chandler ("Bloodline"), Matthew Rhys ("Zawód: Amerykanin"), Bob Odenkirk ("Zadzwoń do Saula"), Liev Schreiber (Ray Donovan"), Kevin Spacey ("House of Cards")

Najlepsza drugoplanowa aktorka w serialu dramatycznym: Ann Dowd ("Opowieść podręcznej"), Samira Wiley ("Opowieść podręcznej"), Uzo Aduba ("Orange Is The New Black"), Millie Bobby Brown ("Stranger Things"), Chrissy Metz ("Tacy jesteśmy")

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym:  Jonathan Banks ("Zadzwoń do Saula"), John Lithgow ("The Crown"), Mandy Patinkin ("Homeland"), Michael Kelly ("House of Cards"), David Harbour ("Stranger Things"), Ron Cephas Jones ("Tacy jesteśmy"), Jeffrey Wright ("Westworld")

Najlepsza aktorka gościnna w serialu dramatycznym: Alison Wright ("Zawód: Amerykanin"), Alexis Bledel ("Opowieść podręcznej"), Cicely Tyson ("Sposób na morderstwo"), Ann Dowd ("The Leftovers"), Laverne Cox ("Orange Is The New Black"), Shannon Purser ("Stranger Things")

Najlepszy aktor gościnny w serialu dramatycznym: Ben Mendelsohn ("Bloodline"), BD Wong ("Mr. Robot"), Hank Azaria ("Ray Donovan"), Denis O’Hare ("Tacy jesteśmy"), Brian Tyree Henry ("Tacy jesteśmy"), Gerald McRaney ("Tacy jesteśmy")

Najlepszy serial komediowy: “Atlanta", "Czarno to widzę", "Master of None", "Współczesna rodzina", "Dolina Krzemowa", "Unbreakable Kimmy Schmidt", "Figurantka"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym: Pamela Adlon ("Better Things"), Jane Fonda ("Grace & Frankie"), Allison Janney ("Mamuśka"), Ellie Kemper ("Unbreakable Kimmy Schmidt"), Julia Louis-Dreyfus ("Figurantka"), Tracee Ellis Ross ("Czarno to widzę" ), Lily Tomlin ("Grace & Frankie")

Najlepszy aktor w serialu komediowym: Zach Galifianakis ("Baskets"), Donald Glover ("Atlanta"), Anthony Anderson ("Czarno to widzę"), Aziz Ansari ("Specjalista od niczego"), William H Macy ("Shameless: Niepokorni"), Jeffrey Tambor ("Transparent")

Najlepsza drugoplanowa aktorka w serialu komediowym: Leslie Jones (“Saturday Night Live"), Kate McKinnon ("Saturday Night Live"), Vanessa Bayer ("Saturday Night Live"), Kathryn Hahn (“Transparent"), Judith Light (Transparent"), Anna Chlumsky ("Figurantka")

Najlepszy drugoplanowy aktor w serialu komediowym: Alec Baldwin ("Saturday Night Live"), Louie Anderson ("Baskets"), Ty Burrell ("Współczesna rodzina"),Tituss Burgess ("Unbreakable Kimmy Schmidt"), Tony Hale "Figurantka", Matt Walsh ("Figurantka")

Najlepsza aktorka gościnna w serialu komediowym: Wanda Sykes ("Czarno to widzę"), Carrie Fisher ("Catastrophe"), Becky Ann Baker ("Dziewczyny"), Angela Bassett ("Specjalista od niczego"), Kristen Wiig ("Saturday Night Live"), Melissa McCarthy ("Saturday Night Live")

Najlepszy aktor gościnny w serialu komediowym: Riz Ahmed (“Dziewczyny"), Matthew Rhys (“Dziewczyny"), Dave Chappelle (“Saturday Night Live"), Lin-Manuel Miranda (“Saturday Night Live"), Tom Hanks (“Saturday Night Live"), Hugh Laurie ("Figurantka")

Najlepszy film telewizyjny: "Czarne lustro" (“San Junipero"), “Dolly Parton’s Christmas Of Many Colors: Circle Of Love", “Sherlock: The Lying Detective", “The Immortal Life of Henrietta Lacks", “The Wizard of Lies",

Najlepszy miniserial: “Wielkie kłamstewka", “Fargo", '"Konflikt: Bette i Joan", "Geniusz", “Długa noc",

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Carrie Coon ("Fargo), Felicity Huffman ("American Crime"), Nicole Kidman ("Wielkie kłamstewka"), Jessica Lange ("Konflikt: Bette i Joan"), Susan Sarandon ("Konflikt: Bette i Joan"), Reese Witherspoon ("Wielkie kłamstewka")

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Riz Ahmed ("Długa noc" ), Benedict Cumberbatch ("Sherlock: The Lying Detective"), Robert De Niro ("The Wizard of Lies"), Ewan McGregor ("Fargo"), Geoffrey Rush ("Geniusz"), John Turturro ("Długa noc")

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Regina King ("American Crime"), Laura Dern ("Wielkie kłamstewka"), Shailene Woodley ("Wielkie kłamstewka"), Judy Davis ("Konflikt: Bette i Joan"), Jackie Hoffman ("Konflikt: Bette i Joan"), Michelle Pfeiffer ("The Wizard of Lies" )

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Alexander Skarsgård (“Wielkie kłamstewka"), David Thewlis ("Fargo"), Alfred Molina ("Konflikt: Bette i Joan"), Stanley Tucci ("Konflikt: Bette i Joan"), Bill Camp ("Długa noc"), Michael Kenneth Williams ("Długa noc")

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje