Reklama

This Is Us

Tacy jesteśmy

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 32
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Chrissy Metz: Ikona ruchu body positive

W show-biznesie wygląd jest często ważniejszy od talentu. Aktorki zrobią naprawdę wiele by uzyskać i utrzymać idealną sylwetkę. Czasami jednak w aktorskiej czołówce pojawiają się panie, których rozmiar daleki jest od "zero". Jedną z nich jest Chrissy Metz, która udowadnia, że jest kobietą wielu talentów.

Amerykańska aktorka właśnie kończy 40 lat. Chociaż nie ma na swoim koncie zbyt bogatej filmografii, to ostatnio jest o niej coraz głośniej. Za rolę Kate Pearson w serialu "Tacy jesteśmy" dwukrotnie była nominowana do Złotych Globów.

Reklama

Chrissy Metz urodziła się 29 września 1980 w Homestead. Dzieciństwo spędziła w Japonii, gdzie stacjonował jej ojciec. Po rozwodzie rodziców wróciła razem z matką i rodzeństwem do Stanów Zjednoczonych. Po latach z nostalgią wspominała swoją pierwszą pracę w restauracji. Jej przełożony z szacunkiem traktował wszystkich pracowników. Jego zachowanie nauczyło, że warto ciężko pracować oraz być miłym dla innych ludzi.

Matka przyszłej aktorki po raz drugi wyszła za mąż. Nie zawsze było im łatwo. Kobieta robiła wszystko, by zapewnić dzieciom godne życie. "Wiedziałam, że rezygnuje z jedzenia, żebyśmy mogli jeść, ale kiedy masz 9 lub 10 lat, nie możesz pomóc. To było druzgocące. Z perspektywy czasu myślę, że właśnie dlatego jedzenie w mojej rodzinie oznacza miłość. W ten sposób okazaliśmy uczucie - moja babcia robiła mi kanapkę z grillowanym serem za każdym razem, gdy odbierała mnie ze szkoły. Bardzo cieniłam sobie te chwile. Kiedy podrosłam, zmieniło się to w myślenie: Och, jestem szczęśliwa - świętujmy i jedzmy. Jestem smutna? Pozwól mi zajeść swoje uczucia" - mówiła w jednym z wywiadów. Nastoletnia Chrissy Metz zaczęła mieć problemy z odżywianiem, z którymi nie potrafiła sobie poradzić. Swoje przeżycia opisała w książce "This Is Me: Loving the Person You Are Today".

Aktorka opisała również swoją trudną relację z ojczymem. "Wydawało mi się, że moje ciało go obrażało, ale nie mógł powstrzymać się od patrzenia, zwłaszcza gdy jem. Żartował o zamykaniu lodówki na zamek. Tak długo żyliśmy bez jedzenia, że kiedy było czułam, że muszę zjeść wszystko, zanim zniknie. Jedzenie było moim jedynym szczęściem" - pisała Metz. Nastoletnia Chrissy zakradała się w nocy do kuchni i zjadała wszystko, co tylko było w zasięgu jej ręki. Nie potrafiła z tym walczyć. Gdy kilka lat później postanowiła spełnić swoje marzenia o aktorstwie, Metz przeszła na dietę i zrzuciła ponad 20 kilogramów. 

"Dostawałam może dwa przesłuchania rocznie i zawsze widywałam tę samą małą grupę dziewczyn" - wspominała. Czekając na telefon zatrudniła się w agencji castingowej. Po pewnym czasie aktorka popadła w depresję, znowu zaczęła zajadać emocje i przytyła prawie 50 kilogramów. Po 30. urodzinach dostała ataku paniki i trafiła do szpitala. Po tym zaczęła się skupiać się na swoim zdrowiu fizycznym i emocjonalnym. "Byłam tak przejęta, że schudłem 50 kilogramów w mniej niż pięć miesięcy" - przyznała później. Aktorka zyskała pewność siebie, a wkrótce również rolę w serialu "American Horror Story: Freak Show", która była przełomem w jej karierze. Dla roli musiała nosić pogrubiający kostium. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje