Reklama

"Szpital New Amsterdam": Naprawa świata krok po kroku [recenzja]

W ostatnich latach seriale medyczne przeżywają istny renesans. Każda nowość z tego gatunku prezentuje inne spojrzenie na świat medycyny, życie personelu szpitala, czy historie pacjentów, którzy trafiają na szpitalny oddział. „The Good Doctor” jest wzruszającą opowieścią o chirurgu z zaburzeniami ze spektrum autyzmu; „Rezydenci” ukazali ciemną stronę medycznego świata; a „Chirurdzy” od lat przyciągają przed ekrany widzów spragnionych połączenia serialu o lekarzach z melodramatem. W ten krajobraz wbił się „Szpital New Amsterdam”, który po trzech sezonach jest już światowym fenomenem.

13 października polscy widzowie będą mogli poznać kolejne losy doktora Maksa Goodwina i jego zespołu z tytułowego szpitala. Emitowany po raz pierwszy w naszym kraju trzeci sezon serialu pokaże zmagania zespołu New Amsterdam ze wszystkimi problemami, jakie przyniósł 2020 rok - od pandemii przez problemy z dostępnością szczepionki po protesty, niebezpieczeństwa związane ze zmianami klimatycznymi oraz kwestie dyskryminacji czy systemowego rasizmu w Stanach Zjednoczonych.

Maks Goodwin: Bohater naszych czasów

Nadal największym bohaterem pozostaje Maks Goodwin (Ryan Eggold). I nadal jego ujmujący oraz jednocześnie irytujący optymizm jak i chęć naprawienia świata podnoszą widza na duchu. Ten nieperfekcyjny lekarz mimo zderzenia z rzeczywistością zaraża optymizmem i mimo że wielokrotnie los rzuca mu kolejne kłody pod nogi on powoli, krok po kroku zaczyna zmieniać otaczający go świat. Zmienia się jego relacja z Helen (Freema Agyeman), a on sam musi poradzić sobie dodatkowo z rolą ojca.

Reklama

Nie ma dobrego serialu bez bardzo świetnego drugiego planu. W trzecim sezonie na szczególną uwagę zasługuje wątek doktora Frome’a. Iggy zmierzy się w tej serii z demonami przeszłości, nowym zagrożeniem oraz własnymi słabościami. Jego droga do akceptacji i wprowadzenia zmian wzrusza, a jedną z najlepszych scen sezonu jest jego konfrontacja z Lauren (Janet Montgomery).

Lauren Bloom kontra reszta świata

Jeżeli już mowa o doktor Lauren Bloom... Uparta i bezkompromisowa bohaterka jest jedną z najbardziej intrygujących postaci "Szpitala New Amsterdam". Tym razem widzowie będą patrzeć jak nieporadnie radzi sobie ze swoim życiem uczuciowym. Ten wątek przyciągnął uwagę wielu widzów, jednak z nim właśnie wiąże się moja największa krytyka. Jest on po prostu strasznie szybko poprowadzony. Na pewno zostanie rozwinięty w czwartej serii (już emitowanej w USA), jednak patrząc na całość opowieści przydałoby się trochę więcej scen i chwil, w których mógłby on zostać po prostu pogłębiony.

"Szpital New Amsterdam": Naprawa świata krok po kroku

"Szpital New Amsterdam" pozostaje jednym z ciekawszych seriali medycznych, nie tylko ze względu na interesujące, sympatyczne postacie czy kwestie medyczne bądź dobrze rozpisany scenariusz. W czasach, kiedy optymizmu jak na lekarstwo, po prostu fajnie obserwować próby lekarza, który stara się bezinteresownie wszystkim pomóc i jest w tym... szczery.

"Szpital New Amsterdam": Obsada serialu

W serialu występują: Ryan Eggold - Maks Goodwin, Freema Agyeman jako Helen Sharpe, Janet Montgomery w roli Lauren Bloom, Jocko Sims jako Floyd Pearson, Anupam Kher, czyli serialowy Anil Kapoor oraz Tyler Labine - Iggy Frome.

Zobacz też: Jodie Comer w kontrowersyjnej roli!

"Szpital New Amsterdam": O czym opowiada popularny medyczny serial?

"Szpital New Amsterdam" to adaptacja książki "Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital" autorstwa Erica Manheimera. Ten kultowy dramat medyczny został wyprodukowany przez Universal Television, Pico Creek Productions oraz Mount Moriah i podbija serca widzów na całym świecie. Fabuła serialu skupia się na dr Maksie Goodwinie, dyrektorze medycznym, któremu zależy, aby szpitalowi przywrócić dawną świetność.

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj newsy i wywiady, oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje