Reklama

Szpital

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 459
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kto jest kim w "Szpitalu"?

11 lutego na antenie TVN zadebiutuje "Szpital" - nowy serial z gatunku scripted docu, który będzie ukazywał losy pacjentów trafiających na szpitalny oddział ratunkowy. Poznaj jego bohaterów!


Reklama

Akcja "Szpitala" koncentruje się na pracy zespołu lekarzy pod kierownictwem ordynatora Piotra Wójtowicza (Maciej Słota). Producentka Krystyna Lasoń nie kryje, że koncepcja serialu wynika z odpowiedzi na oczekiwania widzów, którzy chętnie oglądają produkcje z udziałem statystów-amatorów.

- Jest im to bliższe niż nawet najlepiej kreowane role aktorskie - wyjaśnia.

Dlatego w obsadzie "Szpitala" nie znajdziemy powszechnie znanych nazwisk. Wśród odtwórców głównych ról są jednak dyplomowani aktorzy, którzy dla szerokiej widowni na razie pozostają anonimowi. Na razie, bo po emisji "Szpitala" zapewne to się zmieni.

I tak wcielający się w postać szefa Maciej Słota jest aktorem teatralnym i filmowym, ukończył krakowską PWST. W latach 1986-89 występował w Teatrze Ludowym w Krakowie, obecnie aktor krakowskiego Teatru Bagatela i Teatru KTO.

Do zespołu Piotra Wójtowicza należą:

Internista i neurolog Michał Morawski (Krzysztof Wnuk)

Krzysztof Wnuk, absolwent krakowskiej PWST, obecnie jest aktorem Teatru Witkacego w Zakopanem.

Internista na specjalizacji kardiologicznej Eryk Wajman (Radosław Osmalak)

Radosław Osmalak to aktor-amator. Szerokiej wodowni może być znany z wielu ról w formatach "W-11 Wydział Śledczy" i "Detektywi".

Gastroenterolog Robert Szewczyk (Tomasz Augustynowicz)

Tomasz Augustynowicz jest aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Ukończył krakowską PWST.

Internistka i pediatra Anna Nowicka (Sylwia Oksiuta)

Sylwia Oksiuta jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie (wydział w Białymstoku). Od roku 2007 etatowa aktorka Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Internistka na specjalizacji ginekologicznej Dominika Gajda (Kaja Sosnowska)

Kaja Sosnowska to aktorka-amatorka, znana z wielu ról w formatach "W-11 Wydział Śledczy" i "Detektywi". Wystąpiła również w filmie "Nad życie" i serialu "Majka".

Pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Sułowska (Elżbieta Wójcik)

Elżbieta Wójcik to aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka PWST w Krakowie

Medycyna w kontekście obyczajowym

Wypadki, powikłania po różnych zabiegach i operacjach, zatrucia, przemoc domowa, nagłe tajemnicze schorzenia to tylko część przyczyn, za sprawą których pacjenci trafią na szpitalny oddział ratunkowy (SOR). Przypadki medyczne stanowią jedynie punkt wyjścia do zaprezentowania skomplikowanych niejednokrotnie historii życiowych.

Część medyczna wpisana jest bowiem w szeroki kontekst obyczajowy. Będzie zatem mnóstwo emocji, wzruszeń, dramatów, łez szczęścia i nieszczęścia. Lekarze z SOR-u nie tylko będą walczyć o zdrowie i życie swoich pacjentów, ale także niejednokrotnie zmierzą się z ich problemami rodzinnymi.

- W pracach nad serialem, zarówno na etapie powstawania scenariusza, jak i w samych zdjęciach, uczestniczą konsultanci i lekarze z kilku krakowskich SOR-ów - zdradza producentka Krystyna Lasoń. - To właśnie od nich pochodzą opisy zdarzeń z izby przyjęć, a także wskazówki co do diagnozowania i dalszego leczenia podopiecznych. Każdy z trwających 45 minut odcinków "Szpitala" stanowi odrębną całość, a ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej i rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej pacjenta.

Serial "Szpital" będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. W ramówce zastąpi "Detektywów" i "Julię". Premiera 11 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje