Reklama

Szpilki na Giewoncie

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 764
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Artystka z Krakowa

Hanka Wielicka, grana przez Anitę Jancię, to jedna z bohaterek nowego serialu Polsatu "Szpilki na Giewoncie". Należy do zespołu zakopiańskiego oddziału firmy zajmującej się reklamą w magazynie "Tu i Teraz".

Hanka to z pochodzenia krakowianka. Jako dziecko przeprowadziła się z rodzicami do Zakopanego. Tam też ukończyła liceum plastyczne. Od zawsze marzyła o ASP. To artystka z krwi i kości należąca do zakopiańskiej bohemy.

Reklama

"Życie mojej bohaterki ułożyło się jednak inaczej, niż by tego chciała" - opowiada Anita Jancia. "Jest matką samotnie wychowującą synka. Ma partnera, który nie traktuje jej zbyt dobrze. Musi liczyć raczej na siebie. To osoba konkretna i niezależna, czego nauczyło ją życie".

Nową szefową Ewę Drawską (Magdalena Schejbal) Hanka początkowo potraktuje jak przybysza z kosmosu.

"Warszawianka wyróżnia się na tle podhalańskiej społeczności już samym wyglądem" - zauważa aktorka. "Ubiera się w szpilki i eleganckie garnitury. Zespół, którym zarządza, nie podziela także oficjalnego podejścia Drawskiej do pracownika. Moja postać będzie się obawiała nowej naczelnej oraz jej działań na rzecz usprawnienia działania firmy, przez które Wielicka mogłyby stracić posadę. Dla Hanki praca stanowi być albo nie być. Dlatego do Ewy będzie podchodziła nieufnie i z dużą dozą podejrzliwości".

Kostiumy, w jakich występuje Anita Jancia, różnią się stylem od tych, jakie preferuje na co dzień.

"Prywatnie ubieram się raczej sportowo, stronię od obcasów i garniturów" - zdradza aktorka. "Chylę czoło przed kostiumologami naszego serialu, bo stroje Hanki są bardzo wygodne i pomagają mi lepiej wczuć się w rolę".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama