Reklama

Szpiedzy w Warszawie

Ocena
serialu
5,6
Przeciętny
Ocen: 46
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jacy są serialowi szpiedzy?

Skryci i małomówni. Posługując się efekciarskimi gadżetami, gadżetami, nieustannie walczą ze złem tego świata. Znają największe tajemnice i... piękne kobiety. Prezentujemy drużynę najpopularniejszych serialowych szpiegów.


Reklama

Swoją ściśle tajną misję ratowania świata od zagłady właśnie rozpoczął pułkownik Jean-François Mercier (David Tennant) - główny bohater nowego serialu szpiegowskiego "Szpiedzy w Warszawie", którego akcję możemy śledzić w TVP 1. Pod przykrywką pracy w ambasadzie Francji w Warszawie, Mercier prowadzi akcję wymierzoną w hitlerowskie Niemcy.

- Jest szpiegiem i bohaterem pierwszej wojny światowej - zdradza David Tennant.

- Ma w sobie niewyczerpaną determinacje, by robić coś, co w jego mniemaniu jest słuszne - dodaje. Mercier działa podobnie jak kultowy J-23 vel Hans Kloss (Stanisław Mikulski) ze "Stawki większej niż życie". Obserwuje i na wiele sposobów próbuje przechytrzyć wroga, który aktualnie zagraża ludzkości. W walce dobra ze złem towarzyszą mu odważni kompani: oficer Antoni Pakulski i kierowca Marek (Mirosław Zbrojewicz). Przystojnym szpiegiem w mundurze we współczesnym, amerykańskim wydaniu jest sierżant Nicholas Brody (Damian Lewis) z "Homeland".

Czarowi tajemniczych losów Brody’ego nie oparł się nawet sam prezydent Barack Obama, który szczerze przyznał, że to jeden z jego ulubionych seriali.

Niedościgniony wzór


Realizowane z wielkim rozmachem filmy fabularne o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda stały się wzorem dla producentów serialu "Tożsamość szpiega". Michael Westen (Jeffrey Donovan), szpieg, który trafił na czarną listę agentów, przez co wszystko stracił. Próbował za wszelką cenę przetrwać. Przy okazji przebranżowił się w detektywa i walczył z wrogiem na ulicach Miami.

Jako agent z krwi i kości był odważny, choć wyjątkowo powściągliwy. Za to miał ogromną moc sprawczą i... nawyki z dawnej profesji. Nosił idealnie skrojone garnitury i otaczał się wianuszkiem pięknych kobiet. Losy Westena nadal możemy śledzić na kanale AXN.

Ściga i jest ścigany


Praca szpiega to ciężki kawałek chleba. Agent wciąż musi walczyć ze złem i na dodatek wciąż ktoś chce go zabić. Aby zwyciężyć, dysponuje całym arsenałem rekwizytów, które ułatwiają mu prowadzenie misji. Imponujący zbiór pistoletów, ładunków wybuchowych i kosmicznych gadżetów podziwialiśmy w niezapomnianej "Nikicie" z Petą Wilson.

Losy tajemniczej blond piękności przykuwały do telewizorów fanów sensacji z dobrą fabułą i pasjonujących, scen sztuk walki. Także Mercier, jak na swoje czasy, posługuje się nowoczesnymi gadżetami.

- Ma miniaturowy aparat fotograficzny i kilka egzemplarzy wyjątkowej broni - dodaje Tennant.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Szpiedzy w Warszawie | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje