Reklama

Szóstka

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 58
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"Szóstka": TVN zrobił "nie-tvnowski" serial i... to jego największy plus!

Wiele już było zapowiedzi i szumnych obietnic dyrektora programowego Edwarda Miszczaka, że nowy serial stacji zrewolucjonizuje rynek telewizyjny i rzuci na kolana widzów. Tym razem padło skromne "to projekt misyjny, brzydszy niż nasze poprzednie seriale", co nie tylko zaskoczyło, ale dało nadzieję na (w końcu) dobry serial TVN.

Fabuła

Sześć osób, które na zawsze połączone zostaną poprzez łańcuchowy przeszczep nerek. Kiedy dawca nie może oddać swojego organu najbliższej potrzebującej osobie, szuka się par, które są w podobnej sytuacji. W ten sposób dochodzi do przeszczepienia krzyżowego, lub jak w przypadku naszych bohaterów, łańcuchowego. Taka transplantacja miała w Polsce miejsce tylko raz. I to właśnie ona zainspirowała twórców do stworzenia historii o cierpieniu, poświeceniu, wielkiej miłości, ale też egoizmie, rozczarowaniu i bezsilności.

Reklama

Poznajemy ich w momencie, kiedy okazuje się, że wszystkie sześć osób zakwalifikowano do programu transplantologicznego:

Ojciec (Sławomir Orzechowski) - były pijak, ladaco i jak nazwała go sama reżyser "zwykły polski burak", potrzebujący przeszczepu, za który jest w stanie zapłacić pieniędzmi wygranymi w kasynie i córka (Julia Wyszyńska), spłacająca jego długi, zdolna kucharka z podciętymi skrzydłami i brakiem wiary w siebie.

Małżeństwo z pięcioletnim stażem, mąż (Grzegorz Damięcki), dawca, któremu kilka lat temu zmarła żona, zajęty swoimi sprawami, nieobecny duchem, jakby litujący się nad drugą żoną (Gabriela Muskała), która rozpaczliwie pragnie żyć, by począć ich potomka.

Para, która rozstała się przed zakwalifikowaniem do programu - nie byli nawet zaręczeni. On (Mateusz Rusin) jest teraz w szczęśliwym związku, mimo tego decyduje się pomóc byłej dziewczynie (Maja Pankiewicz), która jest zbyt słaba i zbyt skupiona na swojej chorobie, by zauważyć, że nadal coś do siebie czują.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje