Reklama

Szóstka

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 58
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Szóstka": Katarzyna Herman wraca na studia po 25-letniej przerwie!

W tym roku mija dokładnie ćwierć wieku od chwili, gdy Katarzyna Herman, czyli Marta z „Szóstki”, została absolwentką warszawskiej szkoły teatralnej. Aktorka do dziś nie może się jednak poszczycić tytułem magistra, bo po prostu nie miała czasu, by napisać i obronić pracę.

Katarzyna Herman marzyła w dzieciństwie o karierze baletnicy. Ubłagała rodziców, by zapisali ją do szkoły baletowej w Warszawie, a oni - choć nie bez oporów - zgodzili się na to i pozwolili jej zamieszkać w internacie.

Reklama

Aktorka wspomina tamten okres jako czas morderczych zajęć...

- Pamiętam krew przeciekającą przez pointy. Mama twierdzi, że często szlochałam do słuchawki telefonu... Ale zawzięłam się, nie chciałam wracać. Do domu jeździłam tylko w weekendy - wyznała w rozmowie z "Twoim Stylem".

Dopiero tuż przed maturą Katarzyna Herman postanowiła zdradzić taniec dla aktorstwa, które było jej drugą wielką pasją.

- Jako dziecko uwielbiałam bawić się w teatr. Byłam jednocześnie dyrektorem tego teatru, reżyserem i odtwórczynią głównych ról. Zawsze ciągnęło mnie w tę stronę - mówi aktorka znana m.in. z "Magdy M.", "Odwróconych" i "Kryminalnych".

Kiedy Katarzyna Herman zobaczyła swoje nazwisko na liście przyjętych do stołecznej szkoły teatralnej, poczuła, że wszystkie jej marzenia zaczynają się spełniać. Była jedną z najzdolniejszych dziewczyn na roku...

Za swą kreację w przedstawieniu dyplomowym (grała Irinę w sztuce "Musztra - sztuka i życie") dostała wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje