Reklama

Szkoła życia

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 39
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mocny finał "Szkoły życia". Wiemy, co się wydarzy w ostatnim odcinku serialu...

Rozwód rodziców, wyjazd matki do Anglii i założenie tam przez nią nowej rodziny, kłopoty w szkole i problemy z kontaktami z rówieśnikami - oto, z czym zmierzyć się będzie musiał bohater ostatniego odcinka fabularyzowanego serialu "Szkoła życia", który Dwójka wyemituje w poniedziałek 18 listopada.

14-letni Patryk - bohater finałowego odcinka 1. sezonu "Szkoły życia" zatytułowanego "Emigracja" - będąc w drugiej klasie gimnazjum zaczyna wagarować, opuszcza się w nauce i staje się napastliwy w stosunku do swojej dziewczyny, Marty.

Reklama

Dochodzi do tego, że chłopak wyzywa swą sympatię od najgorszych, a przy okazji nie szczędzi wulgarnych epitetów nauczycielce, której Marta poskarżyła się na jego zachowanie.

Wezwany do szkoły ojciec Patryka prosi pedagogów o wyrozumiałość i tłumaczy, że syn bardzo ciężko znosi nieobecność matki. Ta - pielęgniarka z zawodu - niedawno wyemigrowała do Anglii w poszukiwaniu pracy...

- Coraz więcej dzieci w Polsce zostaje euro sierotami. Zachowanie Patryka to krzyk o pomoc! Chłopiec w taki sposób komunikuje otoczeniu, że nie radzi sobie z sytuacją rodzinną - mówi Maria Wiktorowicz, psycholożka ze szkoły Patryka.

Okaże się jednak, że emigracja matki to nie wszystko, o co Patryk ma żal do całego świata. Jego coraz wulgarniejszy stosunek do kobiet wynika bowiem z faktu, że mama wyjechała do Anglii, by założyć tam nową rodzinę! Chłopak nie może znieść myśli, że matka, którą bardzo kocha, okazała się kobietą - według niego - bez serca. Nikt w gimnazjum, do którego uczęszcza porzucony przez matkę chłopak, nie zdawał sobie sprawy, że jego rodzice się rozwiedli, a on o rozpad rodziny obwinił ojca.

- Przed wyjazdem mamy do Anglii rodzice Patryka powinni przedyskutować z synem wszystkie za i przeciw, przygotować go na wyjazd, poinformować szkołę o nowej sytuacji. Matka zaś powinna kontaktować się z chłopcem jak najczęściej - radzi psycholożka.

W zrozumieniu i zaakceptowaniu sytuacji rodzinnej, w jakiej po wyjeździe mamy znalazł się Patryk, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Chłopak i jego ojciec skierowani zostaną na terapię, która - na szczęście dla obu z nich - okaże się skuteczna.

"Emigracja" - 48. odcinek pierwszego polskiego serialu fabularyzowanego z misją - będzie ostatnim, jaki w tym sezonie wyemituje Dwójka. Historię Patryka i jego rodziny poznamy w poniedziałek 18 listopada o godzinie 17.15.

Niewykluczone, że TVP2 zdecyduje się na kontynuację "Szkoły życia" - serialu o problemach, z jakimi borykają się polscy uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Decyzja w tej sprawie zapadnie już wkrótce.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Szkoła Życia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje