Reklama

Szkoła

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 798
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Szkoła" uczy tolerancji

Już 10 listopada na antenie TVN zostanie wyemitowany specjalny odcinek serialu "Szkoła". Tym razem uczniowie i nauczyciele z krakowskiego liceum im. Adama Mickiewicza zmierzą się z problemem transseksualizmu. Czy wykażą się tolerancją i zrozumieniem? Gościem specjalnym odcinka będzie Maks Zaleski - nastolatek, który publicznie opowiedział o swoim transseksualizmie w jednej ze szkół.


 

Reklama

Nauczycielka chemii, Alicja Stańko (Jagoda Pietruszkówna), dostaje od jednego z uczniów anonimowy list. Jego autor zdradza w nim swoją największą tajemnicę - choć jest chłopakiem, to czuje się dziewczyną. Uczeń wyznaje także, że nie potrafi dłużej tak żyć a każdy dzień jest dla niego udręką.

Alicja Stańko jest bardzo poruszona listem. Postanawia odnaleźć jego autora. Jest nim Kamil Wroński z 3a. Nastolatek przyznaje, że jest transseksualny. Niestety - jego rozmowę z nauczycielką chemii podsłuchują inni uczniowie i chłopak staje się w szkole obiektem niewybrednych kpin i żartów.

- Poruszyliśmy ten temat, bo brak tolerancji to poważny problem wśród nastolatków, czego dowodem jest m.in. ostatnia, tragiczna historia 14-letniego Dominika. Poprzez ten specjalny odcinek "Szkoły" chcemy pokazać uczniom, że niektóre słowa, żarty i internetowy hejt mogą mieć wielką siłę rażenia. Warto być otwartym i tolerancyjnym, by swoim zachowaniem nie ranić innych - tłumaczy Krystyna Lasoń, producentka serialu.


W odcinku uczniów krakowskiego liceum odwiedza Maks Zaleski - transseksualny nastolatek, który publicznie opowiedział o swoim coming oucie. Chłopak wspiera serialowego bohatera i tłumaczy innym uczniom jak radzić sobie z taką sytuacją.

- Bardzo cieszę się, że mogłem wystąpić w tym odcinku i pokazać innym nastolatkom, że transseksualność to nic złego.  Moja prawdziwa szkoła okazała mi pełne wsparcie i akceptację. Mam nadzieję, że inne szkoły także będą podchodzić do takich osób ze zrozumieniem - tłumaczy Maks Zaleski.

Czy uda się pomóc Kamilowi? Czy serialowa "Szkoła" także wykaże się tolerancją i wsparciem? Odpowiedź już 10 listopada o godzinie 15.25 na antenie TVN.

Dowiedz się więcej na temat: Szkoła (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje