Reklama

Szkoła

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 807
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Szkoła" i „Fundacja Dzieci Niczyje” razem przeciwko sekstingowi

Czy dla miłości warto zrobić wszystko? Jak zachować się, gdy ukochana osoba prosi nas o odważne zdjęcie? Z takimi dylematami coraz częściej spotykają się nastoletni uczniowie. Seksting – to temat specjalnego odcinka serialu „Szkoła”, zrealizowanego przez stację TVN wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje. Jakie są jego konsekwencje? Co zrobić, gdy padło się ofiarą tego zjawiska? Odpowiedzi już 16 grudnia na antenie TVN.


Reklama

Bohaterami odcinka są Nikola i Aleks. Nastoletnia para jest bardzo w sobie zakochana. Gdy chłopak prosi nastolatkę o nagie zdjęcie, dziewczyna, mimo początkowych oporów, zgadza się spełnić jego prośbę. Niestety, wiadomość z intymną treścią szybko dostaje się w niepowołane ręce. Zdjęcie trafia do internetu. Konsekwencje sekstingu są dramatyczne: zrozpaczona dziewczyna próbuje popełnić samobójstwo.

- Bardzo zależy nam na tym, aby "Szkoła" przestrzegała przed nieprzemyślanymi zachowaniami. Poprzez realizację tego odcinka chcieliśmy skłonić nastolatków do refleksji i pokazać skutki sekstingu. Na fali pierwszych zauroczeń młodzi ludzie często działają pod wpływem emocji i pochopnie podejmują decyzje. Zgadzają się na wysłanie nagich zdjęć, nie zdając sobie sprawy z tego, że mogą stać się ofiarami nękania, wyśmiewania czy nawet szantażu - tłumaczy Krystyna Lasoń, producentka serialu.

Specjalny odcinek paradokumentu "Szkoła" zrealizowano we współpracy z "Fundacją Dzieci Niczyje". Na planie serialu gościnnie wystąpił ekspert fundacji, Łukasz Wojtasik.

- Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że co dziewiąty polski nastolatek wysłał do kogoś swoje erotyczne zdjęcie, a ponad jedna trzecia przyznała, że choć raz w życiu otrzymała tego typu wiadomość. Ogólnie, blisko 50 proc. ankietowanych nastolatków zetknęło się z problemem sekstingu - podkreśla Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.

Jak zakończy się historia Nikoli i Aleksa? Czy nastolatka zrozumie, że wysyłając nagie zdjęcie popełniła błąd? Co robić, gdy jest się ofiarą sekstingu? Odpowiedzi już 16 grudnia o godz. 16.00 na antenie TVN.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Szkoła (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje