Reklama

Szadź

Ocena
serialu
3,8
Słaby
Ocen: 813
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Szadź": Odkupienie grzechów

Zbrodnia doskonała nie istnieje, ale... ten zabójca jest innego zdania. W nowym serialu kryminalnym sprawcę znamy od początku!

Pierwsze wrażenie po tête-à-tête z Piotrem Wolnickim? Szarmancki, piekielnie inteligentny. Potrafi dobierać słowa w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy je powiedzieć. Przez to rozmówca ma wrażenie, jakby Wolnicki czytał mu w myślach. Poza tym imponująca kariera naukowa, oddana żona Monika (Anna Cieślak) i dwóch synów...

Reklama

Kiedy z kolei spotykamy komisarz Agnieszkę Polkowską, nie mamy wątpliwości, że jest policjantką z krwi i kości. Widzimy jednak cenę, jaką za to płaci. Jest nią choroba alkoholowa i zrujnowana relacja z córką Jolą. Prowadząc śledztwa, nie sypia, nie je, podążając tropami, które nie zawsze podobają się jej przełożonemu, Włodzimierzowi Suzinowi.

Przypadki nie istnieją

Gdy w podopolskim lesie przypadkowy spacerowicz odnajdzie ciało młodej dziewczyny, Polkowskiej od razu zaświeci się czerwona lampka. To, gdzie, i w jaki sposób ofiara została pozbawiona życia, według policjantki nie będzie przypadkowe. Analizując mapę okolicy oraz sprawy zaginięć sprzed miesięcy, komisarz ustali, iż sprawca ma swoje rytuały. Co gorsza, jasne stanie się, że ofiara z lasu nie jest pierwszą i ostatnią.

Wkrótce Polkowska przekona się też, że ani jej rola ani poproszonego o konsultację religioznawcy nie jest w tej morderczej grze przypadkowa. Czy chodzi o odkupienie czyichś grzechów?

W spirali strachu

Gdy "góra" przydzieli policjantce do śledztwa młodego komisarza z komendy wojewódzkiej, Polkowska poczuje się początkowo nieważna. Ale to właśnie Mrówiec, ryzykując życiem, naprowadzi koleżankę na coś, co wyjaśni jej związek z Wolnickim. Stres związany ze śledztwem i lęk o córkę, która jest w wieku ofiar, sprawią, że Agnieszka będzie bliska załamania.

Wsparciem okaże się znajomość z równie jak ona poturbowanym przez nałóg Wojtkiem (Cezary Łukaszewicz). Ale czy mężczyzna jest z nią do końca szczery?

To jeszcze nie koniec...

Wiele wskazuje na to, że siedmioodcinkowy serial, oparty na powieści "Szadź" Igora Brejdyganta, doczeka się 2. sezonu. Podobno trwają prace nad scenariuszem, a nowe odcinki mogą pojawić się wiosną na Playerze!

Joanna Pasztelańska

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje