Święty

Ocena
serialu
5,9
Przeciętny
Ocen: 334
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Święty": Mariusz Węgłowski poprowadzi własny program

Sympatię milionów widzów zjednały mu główne role w takich serialach jak „Policjantki i Policjanci” czy nowy hit Czwórki „Święty” i udział w „Tańcu z Gwiazdami”. Teraz Mariusz Węgłowski poprowadzi także swój własny program telewizyjny „Wspaniali ludzie”, w którym spotka się z osobami, jakie – przezwyciężając własne słabości, ograniczenia i przeciwności losu – stały się inspiracją i wsparciem dla innych.

Pierwszy odcinek "Wspaniałych ludzi" już w najbliższą sobotę, 5 września, o godz. 21. Poznamy w nim wzruszającą historię aktorki, dla której własne trudne dzieciństwo stało się motywacją, by pomagać innym i mistrzynię motosportu, która porzuciła pracę w korporacji, by realizować swoją pasję.

Marta Kornacka z wykształcenia jest aktorką, z zamiłowania - zawodniczką judo, a z zawodu - wychowawczynią w domu dziecka. Swoim podopiecznym stara się dać wsparcie, jakiego jej samej często brakowało w rozbitej rodzinie.

Reklama

Jak mówi, nie ma wiele, ale wie, jak trudno jest nie mieć nic i jak wiele znaczy rozmowa,  zwykłe obcowanie,  okazanie dzieciom, którym doskwiera brak oparcia w rodzicach czy odrzucenie przez rówieśników, że się je szanuje, kocha, wspiera i że widzi się w nich wartościowe osoby. "Świata się nie zmieni ale jak jednej osobie się pomoże to już jedną osobę się uratowało" - mówi Marta i przekonuje, że każdy z nas może zrobić coś wspaniałego dla innych.

W tym odcinku poznamy też podopieczną Marty, Paulinę - wspaniałą młodą dziewczynę, której czasem trudno powstrzymać łzy, kiedy opowiada o tym co przeszła: odejściu ojca, kłopotach w szkole i w domu, dramatycznym rozstaniu zapłakanej matki i płaczących dzieci zabieranych do domu dziecka, dzieciństwie bez rodziny, drodze do usamodzielnienia się i próbie odbudowania kontaktów z ojcem.

Mariusz Węgłowski odwiedzi też Karolinę Pilarczyk, dwukrotną mistrzynię Europy w driftingu, czyli jeździe w kontrolowanym poślizgu. Karolina z wykształcenia jest informatykiem i zanim stała się zawodową drifterką przez długie lata pracowała w korporacji po 12 godzin, a wieczorem wracała do warsztatu.

Każdą wolną chwilę poświęcała na treningi, zawody, tworzenie zespołu, zdobywanie wiedzy,  kontaktów, wsparcia i pieniędzy, bez których w tej dyscyplinie niewiele da się zdziałać. Rocznie to wydatki rzędu aż miliona złotych -  choć są tacy, którzy wydają znacznie więcej - w tym na ciągłe wymiany skrzyni biegów, silnika, czy opon, których Karolina w ciągu roku zużywa średnio... 500!

Czy pięknej i utalentowanej kobiecie łatwiej odnieść sukces w męskiej domenie? Jak reagowali koledzy, kiedy zaczęła z nimi rywalizować? Co zdarza jej się usłyszeć od mężczyzn? Dlaczego lubi prowadzić auto w butach na szpilkach?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań - już w sobotę o godz. 21 w programie "Wspaniali ludzie" na antenie Czwórki.

W kolejnych odcinkach Mariusz Węgłowski odwiedzi z kamerą m.in.: trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w kolarstwie ręcznym, który mimo niepełnosprawności wychowuje 4-miesięczną córeczkę, wolontariusza, który przeszedł trudną drogę, by zerwać z życiem  niebezpiecznego przestępcy, architekta marzącego o budowie papierowych domów,  parę, która na motorze okrąża cały świat czy fizjoterapeutę, który wywalczył sobie staż w jednej z najbardziej utytułowanych drużyn koszykarskich NBA.

Starając się lepiej ich poznać, rozmawiając z nimi i towarzysząc im podczas ich ulubionych zajęć, Mariusz Węgłowski przybliży nam ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne. Spróbuje też znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy