Reklama

Stulecie Winnych

Stulecie Winnych

Ocena
serialu
9,5
Super
Ocen: 926
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stulecie Winnych": Premiera pierwszego odcinka. Serial jak "Noce i dnie"?

Premiera serialu została zaplanowana na 3 marca. Produkcja zadebiutuje na TVP1.

"Stulecie Winnych' to serial, który pod względem rozmachu może się mierzyć z takimi produkcjami, jak "Noce i dnie", czy "Chłopi". To jest wielkie epickie dzieło, które zostało dobrze wyreżyserowane przez Piotra Trzaskalskiego"

Reklama

"Wbrew pozorom "Stulecie Winnych" to nie jest stricte serial historyczny. Jest to obyczajowa produkcja o miłości, związkach i zdradach osadzonych w zmieniających się historycznie losach Polski" - powiedział portalowi WirtualneMedia.pl Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska.

Jak się okazuje trwają już prace nad możliwym drugim sezonem serialu: "Również i drugi sezon "Stulecia Winnych" piszmy w kilkuosobowym zespole. Obecnie powstaje 10 odcinek".

"Jednak, mimo ze już piszemy scenariusze do drugiego sezonu, nie znaczy że on na pewno powstanie" - dodaje Ryszard Sibilski. 

"Stulecie Winnych" to serial obyczajowy, zrealizowany na motywach bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem.

Opowieść o losach wielopokoleniowej rodziny z Brwinowa pod Warszawą, wpleciona jest w dramatyczne wydarzenia XX w. Akcja rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej, a kończy po stu latach - w czasach współczesnych.

Szefem literackim telewizyjnej adaptacji została Ilona Łepkowska, za reżyserię odpowiada Piotr Trzaskalski, a zdjęciami zajął się Witold Płóciennik.

W rolach głównych w serialu wystąpią m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Roman Gancarczyk, Weronika Humaj, Karolina Bacia oraz Krzysztof Kwiatkowski.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje