Strażacy

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 359
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Strażacy": Ochotnicy ruszają do akcji

Zapraszamy na 3 odcinek nowego serialu TVP "Strażacy" - i spotkanie z nowymi bohaterami. Odważni, świetnie wyszkoleni i pełni pasji... Przed Wami: strażacy z OSP w Żyrardowie! Kim są ludzie, którzy na co dzień walczą z ogniem i ryzykują życie, by pomagać innym?


Reklama

Naczelnikiem jednostki jest Magda Konarska(Marta Ścisłowicz). W "cywilu" pracuje w lokalnym pubie, gdzie najczęściej spotykają się strażacy. Ale przede wszystkim jest matką - i samotnie wychowuje nastoletniego syna Krzysia.

Magda jest ambitna, uparta i niezwykle pracowita. Jako szefowa bez trudu zdobyła szacunek i zaufanie kolegów. A świat strażaków zna niemal od dziecka. Przed laty do OSP wstąpił jej pradziadek, później z ogniem walczyli niemal wszyscy mężczyźni w rodzinie, a Konarska tradycję kontynuuje - już w czwartym pokoleniu.

W życiu prywatnym Magda ma jednak problemy... Fakt, że samotnie wychowuje dziecko - i ukrywa nazwisko jego ojca - mieszkańcy Żyrardowa uważają za skandal. I wciąż nie cichną na ten temat plotki... W dodatku jej syn - Krzyś - wkracza w etap "nastoletniego buntu" i coraz częściej w domu wybuchają kłótnie.

Gdy Adam przyjedzie do Żyrardowa, oboje z Magdą od razu poczują do siebie sympatię... W dodatku okaże się, że przed laty już raz się spotkali. Czy teraz połączy ich nie tylko przyjaźń... ale też "coś" więcej? I czy dowie się o tym narzeczona strażaka - Kamila?

Dario to gwiazda lokalnego radia. Jako DJ prowadzi też organizowane w remizie imprezy. Młody strażak jest prawdziwym romantykiem - co słychać na antenie. Za to jako miłośnik stylu retro zachwyca się starymi filmami, gadżetami, a nawet sprzętem gaśniczym...

Boguś to szczęśliwy mąż i ojciec kilkuletniego Piotrusia, a w "cywilu" radca prawny. Zawsze wierny sobie - i wartościom, które w przyszłości chciałby wpoić synowi. Boguś jest uczciwy, rozsądny, odpowiedzialny - jak na głowę rodziny przystało - ale nie brakuje mu także odwagi i poczucia humoru. A dzięki pogodzie ducha udaje mu się przetrwać wszystkie złe chwile. Żona strażaka - Anna - za każdym razem, gdy w mieście wybucha pożar, wpada jednak w panikę... I błaga męża, by porzucił OSP - dla dobra rodziny. Czy Boguś ulegnie jej prośbom i odejdzie ze służby?

Kazik prowadzi w Żyrardowie aptekę. Przez kilka lat studiował medycynę, ale nie wytrzymał presji i w końcu zmienił kierunek na farmację. Mieszka samotnie i wyraźnie unika rozmów o przeszłości... Jako strażak zasłużył jednak na szacunek kolegów i jest w mieście powszechnie lubiany.

Maciek jest rolnikiem i pomaga rodzicom zajmować się gospodarstwem, ale jednocześnie pracuje też jako taksówkarz. W jednostce OSP umie naprawić każdy zepsuty sprzęt. A do strażackiej pompy przemawia czulej niż do pięknej dziewczyny...

Maciek jest pracowity, wesoły i odpowiedzialny - idealny materiał na męża. Mimo to na jego palcu wciąż nie ma obrączki... Bo odważny strażak obawia się tylko jednego: romantycznych zobowiązań. Czy pozna w końcu dziewczynę, która skradnie mu serce?

I w finale: Witold Michalak, prezes OSP! Miłośnik historii, tradycji i modelarstwa... Ale przede wszystkim: przyjaciel komendanta Kosmali z dawnych lat - z czasów, gdy obaj zaczynali karierę w straży pożarnej na prowincji. 

Gdy Adam przyjedzie do Żyrardowa, prezes od razu poczuje do niego sympatię - i w końcu przyjmie go do OSP. Czy namówi Wojnara, by został na prowincji na stałe?

Ciekawych zapraszamy w sobotę ok 20:25 do TVP 1 (zaraz po skokach narciarskich) - na premierowe odcinki "Strażaków"!

Dowiedz się więcej na temat: Strażacy (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje