Reklama

Strażacy

Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 426
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Strażacy": Kim są bohaterowie serialu?

– To pierwszy polski serial o strażakach, najpopularniejszej grupie zawodowej w Polsce! – zapowiada dumnie Piotr Radziszewski, dyrektor TVP1. Kim są serialowi bohaterowie? O czym marzą, czego pragną, a co jest ich największą życiową pasją? Sprawdźcie już teraz!


Aspirant Adam Wojnar (Maciej Zakościelny)Odważny i pełen pasji - jeden z najlepszych strażaków w jednostce. W szkole pożarniczej - którą ukończył z wyróżnieniem - poznał brygadiera Kosmalę (Jacek Lenartowicz), swojego mentora, przyjaciela oraz aktualnego szefa. Komendant ma do Wojnara zaufanie i pomaga mu, gdy chłopak wpada czasem w kłopoty. Najbliższym przyjacielem Adama jest za to Wojtek Lewicki (Maciej Mikołajczyk), kolega z jednostki.

Reklama

Adam Wojnar - w momencie, gdy go poznajemy - formalnie nie jest dowódcą, ale podczas akcji często to właśnie on podejmuje najważniejsze decyzje. Komendant Kosmala docenia jego pracę i proponuje młodemu strażakowi wyjazd na staż do Nowego Jorku. Tymczasem dziewczyna Adama - Kamila (Weronika Rosati) - przyjmuje jego oświadczyny i zakochani zaczynają planować ślub... Niestety, kolejna interwencja strażaków kończy się tragedią: Wojtek, najbliższy przyjaciel Adama, zostaje ciężko ranny i zapada w śpiączkę.

Wojnar zostaje oskarżony o niesubordynację, a sprawę bada specjalna komisja. Komendant cały czas wierzy jednak, że Adam jest niewinny i załatwia koledze pracę. Młody strażak ma przeprowadzić szkolenie z ratownictwa wodnego w jednostce OSP pod Warszawą. Czy zostanie tam na dłużej i rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu?

Kamila (Weronika Rosati)Narzeczona Adama, studentka szkoły muzycznej. Kamila jest w Wojnarze naprawdę zakochana, ale czuje się też samotna, gdyż Adam całkowicie poświęca się pracy. Mimo to, gdy strażak prosi ją o rękę, dziewczyna zgadza się bez wahania. Tuż przed ślubem narzeczeni muszą się jednak rozstać. Kamila zdobywa prestiżowe stypendium i wyjeżdża na trzy miesiące do USA. Czy jej związek z Adamem przetrwa taką próbę?

Magda Konarska (Marta Ścisłowicz)Naczelnik jednostki OSP. W "cywilu" pracuje w lokalnym pubie, ale przede wszystkim jest matką i samotnie wychowuje nastoletniego syna Krzysia. Jest ambitna, uparta i niezwykle pracowita. Jako naczelnik bez trudu zdobyła szacunek i zaufanie kolegów. A świat strażaków zna niemal od dziecka. Przed laty do OSP wstąpił jej pradziadek, później z ogniem walczyli niemal wszyscy mężczyźni w rodzinie, a Konarska tradycję kontynuuje - już w czwartym pokoleniu. Znakomicie radzi sobie w pracy, ale w życiu prywatnym ma problemy. Fakt, że samotnie wychowuje dziecko - i ukrywa nazwisko jego ojca - lokalni mieszkańcy uważają za skandal. I wciąż nie cichną na ten temat plotki. W dodatku jej syn - Krzyś - wkracza w etap "nastoletniego buntu" i coraz częściej w domu wybuchają kłótnie.

Gdy Adam przyjeżdża do Żyrardowa, oboje z Magdą od razu czują do siebie sympatię. W dodatku okazuje się, że przed laty już raz się spotkali. Czy teraz połączy ich prawdziwa przyjaźń? A może nawet coś więcej?

Witold Michalak (Olaf Lubaszenko)Prezes OSP, przyjaciel komendanta Kosmali z dawnych lat - z czasów, gdy obaj zaczynali karierę. Miłośnik historii, tradycji i modelarstwa, a do tego oddany mąż Bożeny, która prowadzi na prowincji popularny "spożywczak". Michalak docenia pracę, jaką Magda wkłada w prowadzenie jednostki i pomaga pani naczelnik, gdy ta chce zorganizować szkolenie z ratownictwa wodnego. Witek słysząc o problemach Adama z początku waha się, czy obdarzyć młodego strażaka zaufaniem. Ale zgadza się, by to właśnie on został instruktorem OSP i zaprasza Wojnara do jednostki. Czy namówi Adama, by został na prowincji na dłużej?

Dario (Michał Żurawski)

Członek OSP i gwiazda lokalnego radia, jako DJ prowadzi też wszystkie organizowane w remizie imprezy. Romantyk i miłośnik stylu retro, który zachwyca się starymi filmami, gadżetami, a nawet sprzętem gaśniczym i potrafi czule przemawiać nie tylko do radiowego mikrofonu, ale nawet do... strażackiej pompy.

Maciek (Sebastian Fabjański)

Członek OSP w Żyrardowie, młody rolnik i jednocześnie lokalny taksówkarz. Jest pracowity, wesoły i odpowiedzialny - idealny materiał na męża. Mimo to na jego palcu wciąż nie ma obrączki. Bo odważny strażak obawia się tylko jednego - romantycznych zobowiązań. Czy pozna w końcu dziewczynę, która skradnie mu serce?

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Strażacy (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama