Reklama

Strażacy

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 377
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Strażacy": Drugi sezon już na wiosnę

Ruszyły zdjęcia do drugiej serii serialu TVP1 "Strażacy". Pierwsze pięć odcinków wyreżyseruje Maciej Dejczer, kolejne pięć - Łukasz Palkowski (reżyser filmu "Bogowie"). Premiera w TVP1 planowana jest na wiosnę przyszłego roku.


Reklama

 

Akcja dziesięciu nowych odcinków serialu TVP1 "Strażacy" toczyć się będzie głównie w Warszawie. Każdy stanowić ma zamkniętą historię jednego wypadku, zwieńczonego akcją ekipy ratowniczej. Kontynuowane będą wątki obyczajowe z pierwszego sezonu. Do jednostki dołączą nowi bohaterowie.

Pierwsza seria nie rozwiązała wszystkich problemów głównych bohaterów - kiedy wydawało się, że Adam i Magda znów się odnaleźli, do kraju wróciła narzeczona Adama - Kamila. Wojnar ma szansę na oczyszczenie z zarzutów niesubordynacji podczas akcji, która doprowadziła do tragicznego wypadku jego przyjaciela Wojtka. Będzie mógł wrócić do warszawskiej jednostki, z której wysłano go do OSP w Żyrardowie. 

Kontynuowane będą wątki obyczajowe z poprzednich odcinków. Adam (Maciej Zakościelny) jest w dużym kłopocie, rozdarty między uczuciami do Kamili (Weronika Rosati), która wróciła do kraju, i Magdy (Marta Ścisłowicz) oraz Krzysia, z którym się zaprzyjaźnił. Krzysiowi tak bardzo zależy na tym, aby Adam był blisko niego i jego mamy, że nie cofnie się przed niczym i doprowadzi do skłócenia Kamili i Adama.

Wojnar wraca do Warszawy. Nie zniknęły niesnaski w obrębie samej jednostki, a nawet wręcz przeciwnie. Jego konflikt z Rafałem Boryckim (Kuba Wesołowski) nasila się. Główną przyczyną jest fakt, że jego bezpośredni przełożony i dowódca jednostki zostaje zdegradowany... Czy mimo tego będą potrafili się porozumieć, kiedy stawką jest ludzkie życie? Czy Borycki, którego gubi nadmierna buta, zmieni w końcu swoje nastawienie do ludzi?

Z niemałymi problemami boryka się także najbliższy przyjaciel Adama, Wojtek (Maciej Mikołajczyk). Fizycznie ma się coraz lepiej, jednak wypadek, któremu uległ, pozostawił w nim ślad - każdy wyjazd na akcję to dla niego wielka trauma, którą stara się ukryć. Przez krótką chwilę mu się to nawet udaje. Jego strach coraz bardziej komplikuje życie jemu i najbliższym. Jedyną osobą, która widzi to wszystko, jest Adam. Aby pomóc przyjacielowi w przezwyciężeniu koszmarów i odnalezieniu na nowo sensu życia, sięgnie po naprawdę drastyczne środki...

Warszawską jednostkę zasilą nowi strażacy - Radek (Mateusz Janicki) i Boguś (Dawid Zawadzki). Drugi sezon będzie obfitować w emocjonujące historie - wyścig motocyklowy ojca i syna, zakończony tragicznym finałem, podpalenie czy katastrofa kolejowa to tylko niektóre z nich.

Producentem serialu jest Profilm - spółka zależna ATM Grupa.

 

Dowiedz się więcej na temat: Strażacy (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje