Reklama

Strażacy

Ocena
serialu
9
Bardzo dobry
Ocen: 370
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Strażacy": Akcja, która zakończyła się tragedią

Już w sobotę, 28 lutego, w TVP1 będzie miał premierę nowy serial "Strażacy". Kim jest główny bohater? Poznajmy go bliżej!


Reklama

Fabuła serialu opowiadać będzie o pracy strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Aby jak najbardziej oddać realia pracy strażaków - przed rozpoczęciem zdjęć - aktorzy wraz z całą ekipą  przeszli  specjalistyczne szkolenie, dotyczące obsługi sprzętu gaśniczego, udziału w akcjach ratowniczych, ratownictwa wodnego, jak również zetknęli się z "żywym" ogniem.

Główny bohater serialu - aspirant Adam Wojnar (Maciej Zakościelny) - bierze udział w akcji, która kończy się tragedią. Jeden z jego kolegów trafia do szpitala i walczy o życie, a sam Adam zostaje oskarżony o niesubordynację. Sprawę bada specjalna komisja, a młody strażak opuszcza na kilka tygodni jednostkę w Warszawie i wyjeżdża do Żyrardowa, gdzie ma przeprowadzić szkolenie w OSP.

Narzeczona Adama (Weronika Rosati) dostaje w tym czasie stypendium i wylatuje do USA. Wojnar na prowincji spotyka piękną i niezależną Magdę (Marta Ścisłowicz), która dzieli jego życiową pasję i dowodzi jednostką straży pożarnej...

Czy Adam zostanie w OSP na dłużej - i właśnie tam odnajdzie prawdziwe szczęście?

 

Aspirant Adam Wojnar (Maciej Zakościelny)

Odważny i pełen pasji - jeden z najlepszych strażaków w jednostce. W szkole pożarniczej - którą ukończył z wyróżnieniem - poznał brygadiera Kosmalę (Jacek Lenartowicz), swojego mentora, przyjaciela oraz aktualnego szefa. Komendant ma do Wojnara zaufanie i pomaga mu, gdy chłopak wpada czasem w kłopoty. Najbliższym przyjacielem Adama jest za to Wojtek Lewicki(Maciej Mikołajczyk), kolega z jednostki.


Adam Wojnar - w momencie, gdy go poznajemy - formalnie nie jest dowódcą, ale podczas akcji często to właśnie on podejmuje najważniejsze decyzje. Komendant Kosmala docenia jego pracę i proponuje młodemu strażakowi wyjazd na staż do Nowego Jorku. Tymczasem dziewczyna Adama - Kamila (Weronika Rosati) - przyjmuje jego oświadczyny i zakochani zaczynają planować ślub... Niestety, kolejna interwencja strażaków kończy się tragedią: Wojtek, najbliższy przyjaciel Adama, zostaje ciężko ranny i zapada w śpiączkę.

Wojnar zostaje oskarżony o niesubordynację, a sprawę bada specjalna komisja. Komendant cały czas wierzy jednak, że Adam jest niewinny - i załatwia koledze pracę. Młody strażak ma przeprowadzić szkolenie z ratownictwa wodnego w jednostce OSP pod Warszawą. Czy zostanie tam na dłużej - i rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu?Dowiedz się więcej na temat: Strażacy (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje