Stranger Things
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 332
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stranger Things": Wiadomo, która z postaci miała umrzeć!

Finał 4. sezonu serialu "Stranger Things" do dziś budzi spore emocje. Choć początkowo twórcy sugerowali, że zakończenie odsłony nie będzie szczęśliwe, ostatecznie żadna z postaci nie pożegnała się z życiem. Teraz bracia Druffer postanowili wyjawić, kogo planowali uśmiercić i dlaczego zrezygnowali z tego pomysłu.

"Stranger Things": Zakończenie mogło być zupełnie inne

W finale 4. sezonu twórcy serialu zaserwowali widzom pełną emocji potyczkę między głównymi bohaterami a Vecną. I mimo że wszyscy ulubieńcy widzów uszli ze starcia cało, okazuje się, że twórcy produkcji początkowo mieli w planach zupełnie inne zakończenie. 

Jak wyznali w jednym z ostatnich wywiadów, ich pierwotnym planem było uśmiercenie Max Mayfield. Co prawda bohaterka na koniec 4. odsłony zostaje mocno poturbowana, pada ofiarą klątwy i zapada w śpiączkę, ale nie żegna się z życiem. 

"Dyskutowaliśmy o tym jako o możliwości" - mówił Ross Duffer.

Reklama

"Przez jakiś czas tak właśnie miało się stać. Jednak skończyło się na tym, że chcieliśmy zakończyć wątek z nieco większym znakiem zapytania. Wciąż nie wiadomo, jak potoczą się losy Max. To pytanie pozostanie otwarte do czasu emisji 5. sezonu - dodał.

Stranger Things 5": Co wiemy o nowym ostatniej odsłonie serialu?

Na czwarty sezon fani musieli okazać dużo cierpliwości i sporo poczekać. Czy podobnie będzie w przypadku finałowej serii? Bracia Duffer zapowiadają, że na piąty sezon widzowie poczekają mniej niż trzy lata.

"Jestem pewien, że zrobimy przeskok w czasie. Idealnie byłoby, gdybyśmy nakręcili [sezony 4 i 5] równolegle, ale nie było na to sposobu. To wszystko to dyskusje, które będziemy prowadzić z naszymi scenarzystami, kiedy zaczniemy prace w pokoju [scenarzystów] (...)" powiedział Ross Duffer.

Twórcy w rozmowie z Variety zapowiedzieli, że w piątym sezonie widzowie mogą się spodziewać zamknięcia wątku Drugiej Strony.

"Jedyną rzeczą, w którą nie zagłębiamy się do końca w drugiej części [4. sezonu], jest mitologia Drugiej Strony. Dajemy wskazówki na ten temat i i jestem pewny, że ktoś na Reddicie będzie w stanie poskładać to do kupy. Ale wiele z tych odpowiedzi dotyczących Drugiej Strony jest tak naprawdę tym, na czym opiera się 5. sezon" powiedział Ross Duffer.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Stranger Things
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy