Reklama

Stranger Things

Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 161
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stranger Things": Piosenka z serialu bije kolejne rekordy

"Running Up That Hill" - singiel Kate Bush z 1985 roku - za sprawą czwartej serii "Stranger Things" zyskał drugą młodość i bije kolejne rekordy.

Oglądając najnowszy, czwarty sezon "Stranger Things", którego premiera odbyła się 27 maja, widzowie mogli usłyszeć popularny niegdyś utwór "Running Up That Hill" brytyjskiej wokalistki Kate Bush. Po raz pierwszy pojawia się on już w premierowym odcinku serialu, gdy na walkmanie słucha go jedna z bohaterek produkcji, Max. W kolejnych odsłonach serii kultowa piosenka dosłownie ratuje jej życie.

Niewiele osób wie, że wspomniany utwór był pierwszym singlem z albumu Kate Bush zatytułowanego "Hounds of Love". Pierwotnie miał nosić tytuł "A Deal with God" ("Umowa z Bogiem"), ale został później zmieniony. Wytwórnia obawiała się, że za sprawą planowanego tytułu piosenka znajdzie się na czarnej liście w religijnych krajach takich jak Włochy, Francja czy Australia.

Reklama

"Running Up That Hill" w "Stranger Things 4"

Wydany w 1985 roku numer dzięki pojawieniu się w bijącym rekordy popularności serialu Netfliksa zyskał drugą młodość. Jeszcze w maju piosenka znalazła się na szczycie listy Top 10 najchętniej słuchanych utworów na iTunes.

Na niespodziewany wzrost zainteresowania utworem zareagowała wówczas sama artystka. We wpisie zamieszczonym na swojej oficjalnej stronie internetowej podziękowała fanom serialu za docenienie jej hitu sprzed lat. Ujawniła przy okazji, że należy do grona wielbicieli "Stranger Things".

"Być może słyszeliście już, że na Netfliksie pojawiła się pierwsza część kolejnego sezonu fantastycznego, porywającego serialu 'Stranger Things'. Ścieżka dźwiękowa zawiera utwór 'Running Up That Hill', któremu młoda widownia podarowała zupełnie nowe życie. Z tego powodu zajął niedawno 8. miejsce na liście przebojów w Wielkiej Brytanii. To takie ekscytujące! Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie i słuchanie mojej piosenki. Z niecierpliwością czekam na nowe odcinki serialu" - napisała gwiazda.

Szybko okazało się, że fala popularności "Running Up That Hill" nie była chwilowa. Piosenka jest obecnie najpopularniejszym utworem na Wyspach Brytyjskich i właśnie pobiła trzy rekordy wszech czasów.

"Running Up That Hill" bije kolejne rekordy

Dzięki "Running Up That Hill" Bush stała się najstarszą artystką, której numer znalazł się na pierwszym miejscu lity przebojów w Wielkiej Brytanii. 63-letnia piosenkarka, kompozytorka i tekściarka zdetronizowała tym samym Cher, która w 1998 roku osiągnęła ów sukces w wieku 52 lat za sprawą hitu "Believe".

Co więcej, wokalistka powróciła na szczyt tego zestawienia po 44 latach, co również jest historycznym wynikiem. Po raz ostatni jej utwór - mowa o "Wuthering Heights" - był numerem jeden w 1978 roku.

Brytyjka pobiła również dotychczasowy rekord Wham! i ich największego hitu, czyli "Last Christmas", któremu dotarcie na szczyt list przebojów zajęło 36 lat. Singiel "Running Up That Hill" potrzebował na to o rok więcej.

"Nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego. Piosenka zyskała zupełnie nowych słuchaczy (...) Skala uczuć i wsparcia dla tego utworu przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Wszystko dzieje się naprawdę szybko, jakby było napędzane przez jakąś siłę żywiołu. Muszę przyznać, że jestem naprawdę poruszona. Dziękuję bardzo za doprowadzenie tej piosenki na szczyt w tak nieoczekiwany sposób" - napisała Kate Bush na swojej stronie internetowej.

Jak przypomina portal "Deadline", nie jest to pierwszy przypadek w historii "Stranger Things", kiedy popularność serialu przekłada się na wzrost popularności konkretnego utworu. W trzecim sezonie hitu Netfliksa pojawił się utwór "The Never Ending Story" Limahla. Niedługo potem jego wyszukiwanie na serwisie YouTube wzrosło o 800 proc. Czy w drugiej części czwartego sezonu znów doczekamy się muzycznego hitu sprzed lat? Odpowiedź już 1 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL