Reklama

Stranger Things

Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 163
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stranger Things": Nocleg w zakładzie karnym w Wilnie?

Od 27 maja fani serialu "Stranger Things" mogą ponownie odwiedzić miasto Hawkins i poznać dalsze losy jego mieszkańców. Ci, którym nie wystarczy śledzenie odcinków czwartego sezonu tej produkcji, mogą skorzystać z ciekawej atrakcji w Wilnie. Można tam zarezerwować nocleg w więziennej celi w zabytkowym zakładzie karnym na Łukiszkach, w którym kręcono zdjęcia do "Stranger Things".

"Stranger Things" i zakład karny w Wilnie

Serial "Stranger Things" ma w Polsce rzesze wiernych fanów. Ich szczególnie może ucieszyć fakt, że niedaleko od granicy naszego kraju, w Wilnie, można odwiedzić miejsce, w którym powstawała część zdjęć do najnowszego sezonu tej produkcji.

Chodzi o zabytkowy, zamknięty w 2019 roku, zakład karny na Łukiszkach. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony agencji rozwoju i promocji miasta Go Vilnius, dla turystów przygotowano jedną z więziennych cel.

Jej wystrój nawiązuje stylistyką do serialu - znajdziemy w niej stare meble z lat 80. i kolorowe lampki zawieszone na ścianie. Pomysłodawcy zadbali również o to, aby na stole znalazły się gofry, czyli ulubiony przysmak serialowej Jedenastki.

Reklama

Osoby, które zarezerwują pobyt w więzieniu na Łukiszkach będą miały okazję zwiedzić teren zbudowanego w 1904 roku kompleksu więziennego. W towarzystwie przewodnika odwiedzą miejsca, które stanowiły tło dla serialu, ale też dowiedzą się, jak wyglądało życie osadzonych w działającym jeszcze do niedawna zakładzie karnym.

Według informacji zamieszczonej na stronie agencji promującej stolicę Litwy, przygotowania do produkcji "Stranger Things" rozpoczęły się w listopadzie 2020 roku, a zdjęcia zakończyły się 14 lutego ubiegłego roku. Część ujęć kręcona była m.in. na obrzeżach miasta, a także we wspomnianym już więzieniu.

W trakcie prac nad serialem reżyser Shawn Levy, przyznał, że: "powołanie do życia fragmentu amerykańskiego świata na Litwie, była ogromnym wyzwaniem, ale też inspiracją". Pod koniec zdjęć zapewnił jednak, że jest niezwykle zadowolony z efektów pracy i zapewnił, że widzowie mogą liczyć na "epicki pokaz".

"Stranger Things": Czwarty sezon w dwóch częściach

Fani "Stranger Things" z niecierpliwością czekają na nowe odcinki. Pierwszą część zobaczymy już 27 maja, druga część - 1 lipca. W sobotę, 14 maja, odbyła się światowa premiera serialu, a na czerwonym dywanie pojawiły się gwiazdy produkcji.

Podzielony na dwie części czwarty sezon "Stranger Things" liczył będzie dziewięć odcinków. Jak informują twórcy serialu w rozmowie z portalem "The Wrap", każdy z nich trwał będzie ponad godzinę.

W czwartym sezonie pojawią się na ekranie: Winona Ryder (Joyce Byers), David Harbour (Jim Hopper), Millie Bobby Brown (Jedenastka), Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair), Noah Schnapp (Will Byers), Sadie Sink (Max Mayfield), Natalia Dyer (Nancy Wheeler), Charlie Heaton (Jonathan Byers), Joe Keery (Steve Harrington), Maya Hawke (Robin Buckley), Priah Ferguson (Erica Sinclair), Brett Gelman (Murray), Cara Buono (Karen Wheeler) i Matthew Modine (dr Brenner).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL