Reklama

Stranger Things

Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 163
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Stranger Things": Kate Bush zarabia miliony na hicie sprzed lat

Jakiś czas temu premierę miała pierwsza część czwartego sezonu serialowego hitu Netfliksa "Stranger Things". Zarówno produkcja, jak i soundtrack do niej biją rekordy popularności. Kate Bush, autorka utworu "Running Up That Hill", dzięki umieszczeniu jej piosenki w produkcji, zarabia miliony.

"Running Up That Hill": Hit po latach

Po 37 latach od wydania piosenka "Running Up The Hill" bije rekordy popularności. Zyskała drugie życie dzięki serialowi "Stranger Things". Piosenka z 1985 roku znalazła się w rankingach najpopularniejszych utworów w serwisach streamigowych takich jak iTunes i Spotify.

63-letnia Kate Bush - autorka hitu, stała się z kolei najstarszą artystką wszech czasów, której numer znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Kate Bush zarabia miliony

Osoba bliska Kate doniosła "The Sun", że druga młodość singla przynosi jego autorce niemałe korzyści finansowe. W Spotify piosenka w ciągu jednego dnia jest odtwarzana codziennie średnio aż 700 tysięcy razy! Od premiery "Stanger Things", utworowi "Running Up The Hill" na samym Spotify przybyło 137 milionów wyświetleń.

Reklama

Ten serwis streamingowy oferuje artystom od około 0,0033 do 0,0054 dolara za każde wyświetlenie utworu. Nie jest to wprawdzie dużo, ale przy takiej liczbie odsłon może uzbierać się dość duża sumka!

Kate Bush ma wszelkie prawa do piosenki, a to oznacza, że na jej konto tygodniowo może spływać aż 200 tysięcy dolarów! Nie zapominajmy, że serwisy takie jak YouTube, Amazon czy Apple Music również wypłacają artystce pieniądze.

"Kate posiada wszystkie prawa wydawnicze i licencyjne. Napisała to, więc prawie cała gotówka trafia do niej. Biorąc pod uwagę popularność piosenki, Kate z łatwością będzie wyciągać z niej 250 000 funtów tygodniowo, a jeśli utrzyma się tak, jak jest, będzie się śmiać w drodze do banku" - powiedział informator "The Sun".

Kate Bush dziękuje twórcom "Stranger Things"

Bush zdążyła już podziękować producentom "Stranger Things" za podarowanie jej piosence drugiego życia.

"To takie ekscytujące! Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie i słuchanie mojej piosenki. Z niecierpliwością czekam na nowe odcinki serialu" - czytamy na jej stronie internetowej.

My również czekamy, a czasu zostało mało. Premiera finałowego sezonu serialu odbędzie się już 1 lipca!

Autor: Iga Chmielewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama