Reklama

Spartacus: Blood and Sand

Spartakus: Krew i piach

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 153
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Serial o legendarnym gladiatorze

Krew, pot i łzy. Ten serial jest tak zrealizowany, że niemal czujemy ich zapach. Walki gladiatorów zapierają dech w piersiach. To rozrywka na najwyższym poziomie, ale dla widzów dorosłych i o mocnych nerwach. Niezwykle brutalnie pokazana przemoc oraz odważne sceny erotyczne wyznaczają kolejne granice, co jest dopuszczalne w serialu, a co nie.

Spartakus nie jest dzikim, nieokrzesanym barbarzyńcą. To kochający ponad wszystko żonę i honor wojownik, z którego zakpił los.

Reklama

Podczas wspólnej wyprawy wojennej Trakowie zostają zdradzeni przez Rzymian. Buntują się i zostają surowo ukarani. Spartakus trafia na arenę, gdzie ma zginąć z rąk gladiatorów, a jego żonę rzymski legat Glaber sprzedaje syryjskiemu handlarzowi niewolników...

Bohater nie daje się jednak zabić. Od tej pory chęć zemsty na Glaberze oraz pragnienie ponownego spotkania z żoną będą wyznaczać rytm życia nieustraszonego Traka.

Trafia do szkoły gladiatorów należącej do przebiegłego Batiatusa. Ten proponuje mu układ: Spartakus będzie dla niego walczył, a kiedy pokona wszystkich wrogów, odzyska wolność i żonę.

Serial jest mistrzowsko zrealizowany. Komu podobał się słynny film "300" o bitwie pod Termopilami, będzie zachwycony.

Tu też sceny walki pokazane są z przerysowaną wręcz brutalnością. Odcięte głowy, ręce i inne części ciała fruwają, krew tryska, kości trzeszczą, w czym bardzo pomagają fantastyczne efekty komputerowe.

Nie brakuje też scen erotycznych, tak pokazanego seksu jeszcze w serialu nie było. Akcja jest oczywiście superdynamiczna, aktorzy grający gladiatorów przystojni i doskonale zbudowani. Prawdy historycznej jest tu może mniej, ale ogląda się świetnie.

W końcu jednym z producentów "Spartakusa" jest Sam Raimi, reżyser trzech filmów o "Spider-Manie". Pozostali maczali palce m.in. przy takich serialach, jak "Xena: wojownicza księżniczka" czy "Herkules".

Pierwszy odcinek serialu "Spartakus: Krew i piach" już w sobotę, 19 czerwca, o 22:00 na antenie HBO.

Paweł Nosowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje