Reklama

Spartacus: Blood and Sand

Spartakus: Krew i piach

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 151
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pożegnanie Spartakusa

11 września zmarł odtwórca tytułowej roli w serialu "Spartakus: Krew i piach", Andy Whitfield. Miał 39 lat.

Andy Whitfield od 18 miesięcy zmagał się z rakiem.

Reklama

Przypomnijmy, że u Whitfielda - podczas rutynowego badania na początku 2010 roku - odkryto nowotwór, chłoniaka nieziarniczego. Choroba została zdiagnozowana dosyć wcześnie i wydawało się, że po leczeniu, które natychmiast podjęto, aktor pokonał chorobę.

Z powodu leczenia musiał zrezygnować z występu w drugim sezonie "Spartakusa". Producenci zdecydowali się więc zrealizować prequel "Krwi i piachu", opowiadający o wydarzeniach sprzed przybycia tytułowego gladiatora na rzymskie ziemie.

Wszyscy liczyli, że w tym czasie Whitfield wygra walkę o swoje zdrowie i będzie mógł ponownie wcielić się w Spartakusa.

Niestety tak się nie stało. W maju 2010 roku ogłoszono, że aktor wraca na plan. Jednak po kilku miesiącach choroba wróciła. W kontynuacji "Krwi i piachu" nie zobaczymy tego aktora.

- Z powodu nawrotu nowotworu muszę opuścić obsadę - ogłosił Whitfield we wrześniu 2010 roku, podczas zdjęć do drugiego sezonu "Spartakusa"

Andy Whitfield zmarł w Sydney, 11 września.

W oświadczeniu wydanym przez jego agenta i żonę, Vashti czytamy, że "odszedł słonecznego poranka, w ramionach żony".

"Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem naszego przyjaciela i kolegi, Andy'ego Whitfielda" - powiedział Chris Albrecht, szef stacji Starz - producenta "Spartakusa".

"Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy pracować z Andym przy 'Spartakusie' i dowiedzieliśmy się, że człowiek, który grał wojownika na ekranie, okazał się także wojownikiem w swoim prywatnym życiu" - dodał Albrecht.

Dowiedz się więcej na temat: Andy Whitfield | Spartakus: Krew i piach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje