Reklama

South Park

South Park

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 60
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"South Park" przyczyną ataku w Nowym Jorku?

Jak donosi strona Foxnews.com, bomba pozostawiona przy Times Square mogła być próbą terrorystycznego odwetu za pokazanie proroka Mahometa w emitowanym niedawno odcinku "South Park".

Samochód z pozostawionym w środku ładunkiem wybuchowym, został znaleziony w pobliżu budynku Viacom, właściciela Comedy Central - nadawcy kontrowersyjnej animacji dla dorosłych.

Reklama

Prowadzący śledztwo w tej sprawie nie wykluczają związku pomiędzy sobotnią próbą ataku bombowego w Nowym Jorku, a islamskim ugrupowaniem terrorystycznym.

Przypuszczenia te są tym bardziej wiarygodne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że kilka miesięcy wcześniej ugrupowanie to groziło twórcom serialu "South Park", jeżeli wykorzystają wizerunek Mahometa w dwusetnym odcinku serii.

Raymond Kelly, komisarz z nowojorskiego posterunku policji, powiedział, że od niedzieli, 2 maja, trwa śledztwo mające na celu wykrycie związku między próbą zdetonowania samochodu-pułapki, a wcześniejszymi ostrzeżeniami radykalnej grupy islamskiej z siedzibą w Queens.

Wcześniej na stronie RevolutionMuslim.com pojawiły się groźby pod adresem twórców "South Parku" .

Younus Abdullah Muhammed, twórca strony, powiedział "New York Daily News", że nie był on zmieszany w nieudany atak terrorystyczny, a także zapewnił, że nie miał on nic wspólnego z kontrowersjami wokół "South Park". Zaprzeczył również, jakoby atak był wymierzony przeciwko twórcom serialu oraz ich siedzibie w Viacom.

O tym, ile prawdy znajduje się w tych zapewnieniach, możemy przekonać się czytając jeden z postów zamieszczonych na stronie, który ostrzega twórców "South Park" - Trey'a Parkera oraz Matt'a Stone'a .

Zapis na stronie jest ostrzeżeniem przed nie popełnieniem głupiego błędu, podobnego do tego, który niegdyś uczynił inny reżyser filmowy, Theo van Gogh. Przypomnijmy, że Van Gogh był holenderskim filmowcem, który został zamordowany po opublikowaniu dokumentalnego filmu na temat stosowania przemocy wobec muzułmańskich kobiet.

Autor postu, Zachary Adam Chesser, powiedział Foxnews.com, że jego wpisu nie można traktować, jako groźbę, ale jako ostrzeżenie, które mówi o tym, jaki prawdopodobny scenariusz może się wydarzyć. To również Chesser mówił w zeszłym miesiącu o możliwości zabicia Parkera oraz Stone'a.

"Zmierzają do tego, aby znaleźć się na czarnych listach wielu muzułmanów. Taka jest po prostu rzeczywistość" - stwierdził.

O groźbach pod adresem Trey'a Parkera oraz Matta Stone'a czytaj tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje