Sortownia
Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 34
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sortownia": Izabela Dąbrowska o serialu. "Widzimy brutalność, prozę, zmęczenie"

Od 16 czerwca na Polsat Box Go można oglądać premierowe odcinki serialu "Sortownia". Nowy thriller medyczny to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji tego roku. W roli głównej Andrzej Chyra, a na ekranie partnerują mu m.in. Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska czy Artur Barciś. W obsadzie znalazła się również Izabela Dąbrowska, dla której zagranie postaci pielęgniarki Beaty było pierwszym tego typu doświadczeniem w bogatej karierze aktorskiej.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

"Sortownia": O czym jest serial?

"Sortownia" to porywający serial medyczny, ukazujący codzienność doświadczonego lekarza (Andrzej Chyra), pracującego na oddziale ratunkowym jednego z warszawskich szpitali. Zmagając się z trudnymi decyzjami i walką z czasem, główny bohater balansuje między życiem a śmiercią pacjentów, "sortując" ich kodami czerwonym, żółtym i zielonym.

Reklama

W obsadzie znaleźć można takie gwiazdy, jak Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski oraz Artur Barciś. To emocjonująca opowieść o życiu i śmierci, gdzie władza nad losami pacjentów prowadzi do przekraczania moralnych granic.

"Sortownia": Gdzie i kiedy oglądać?

Cały sezon "Sortowni" to łącznie osiem odcinków. Pierwsze dwa już od 16 czerwca w POLSAT BOX GO. Kolejne odcinki będą publikowane w piątki.

"Sortownia": Izabela Dąbrowska o serialu. "Widzimy pewną brutalność, prozę, zmęczenie"

Izabela Dąbrowska w "Sortowni" wciela się w postać pielęgniarki, Beaty. To siostra oddziałowa, która na warszawskim SOR-ze pracuje od wielu lat. Jak sama aktorka mówi: "jest doświadczoną pielęgniarką, sporo od niej zależy. Sporo wie o ludziach, pracujących w szpitalu. Jest niezbędnym elementem".

Izabela Dąbrowska przyznaje, że z dużą ekscytacją czekała na rozpoczęcie dni zdjęciowych "Sortowni". To pierwsza tego typu rola, jaką miała okazję zagrać.

"Tak jak w każdej nowej roli, trzeba się zapoznać z okolicznościami, w jakich kręcimy zdjęcia. To jest tak zwany serial tematyczny. (...) Z dużymi nadziejami czekałam na te zdjęcia, bo w takich okolicznościach jeszcze nie występowałam i nie grałam takiej postaci. Musieliśmy przejść szybki kurs medyczny, co nie oznacza, że wiemy wszystko, ale zaznajamialiśmy się z procedurami, narzędziami, urządzeniami. To było wszystko bardzo ciekawe" - powiedziała Dąbrowska w rozmowie z Interią.

Twórcy serialu "Sortownia" nie boją się podejmować tematów tabu. Reżyserka Anna Kazejak starała się jak najlepiej oddać realizm polskiej rzeczywistości szpitalnej. Na planie korzystano z pomocy konsultantów medycznych, którzy czuwali nad tym, by produkcja była wiarygodna.

Izabela Dąbrowska w wywiadzie dla Interii podzieliła się refleksją, że doświadczenie pracy na planie "Sortowni" uświadomiło jej, że nie chciałaby trafić na SOR w charakterze pacjenta.

"Uświadomiłam sobie, że na pewno nie chciałabym trafić na oddział w charakterze pacjenta, ale też pomyślałam, jak ciężką i odpowiedzialną pracę wykonują lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, wszyscy ludzie związani z takim miejscem. Należy im się szacunek i podziw, że pracują w takim miejscu i są tej pracy oddani" - przyznała. 

Ponadto aktorka dodała, że w "Sortowni" widzowie nie znajdą upiększonego, przekoloryzowanego obrazu polskiego szpitala. "Myślę, że jest blisko życia. Nie jest ani lukrowanym, cukierkowym przedstawieniem takiego miejsca. Widzimy pewną brutalność, prozę, zmęczenie..." - mówi.

Izabela Dąbrowska: Bogata filmografia i ogromne zasługi w polskim dubbingu

Izabela Dąbrowska to jedna z najbardziej zapracowanych polskich aktorek. 56-letnia aktorka w ostatnich latach nie zwolniła tempa. Mogliśmy ją oglądać w takich produkcjach jak: "Tonia", "W lesie dziś nie zaśnie nikt", "Miłość do kwadratu" czy "Czarny mercedes". Regularnie pojawia się również na małym ekranie w produkcjach telewizyjnych i streamingowych. Wystarczy wymienić takie tytuły jak: "Sługa narodu", "Brokat", "Komisarz Mama", czy "Blondynka", a to tylko kilka z nich.

Dąbrowska ma także ogromne zasługi jeśli chodzi o polski dubbing. Od prawie 40 lat użycza głosu najróżniejszym postaciom animowanym.

Czytaj więcej: Ilona Ostrowska w nieoczywistej roli. Kogo zagra w serialu "Sortownia"?

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sortownia (serial) | Izabela Dąbrowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy