Sortownia

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sortownia": Andrzej Chyra w roli głównej. Jakim jest... lekarzem?

Andrzeja Chyrę niebawem zobaczymy na ekranach w roli lekarza, który swoje powołanie odnalazł w pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Jak odnalazł się w uniwersum szpitala i trudnych przypadków medycznych?

"Sortownia": Fabuła

Zielony - pacjenci do poczekalni, żółty - krótszy czas oczekiwania, czerwony - natychmiastowa pomoc. Lekarze SOR-u każdego dnia walczą nie tylko o ludzkie życie, ale także z trudnymi realiami polskiej służby zdrowia. Jednym z nich jest doktor Jacek Woliński, który w całości poświęcił się pracy.

To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości. Woliński przez pacjentów określany jest jako "dobry lekarz", ale czy na pewno to dobry człowiek? Rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie zaznać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej osadza się w roli pana życia i śmierci. Wybawcy lub kata.

Reklama

W głównej roli w serialu "Sortownia" występuje Andrzej Chyra. Jak odnalazł się na planie serialu, w którym przyszło mu zagrać lekarza?

Andrzej Chyra: Nigdy nie interesował się medycyną

Andrzej Chyra w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że praca na planie była dla niego interesującym doświadczeniem, bo nigdy wcześniej nie miał styczności z medycyną.

- Medycyna nigdy nie była moim marzeniem. Od czasu, gdy zająłem się czymś innym, w ogóle nie zastanawiałem się nad tą dziedziną. Bo oczywiście my udajemy, ale realizujemy tak naprawdę te procedury, które się wykonuje w konkretnych przypadkach na SORze. Więc my wszyscy, koleżanki, które grały pielęgniarki i lekarki, uczyliśmy się tych procedur i tych umiejętności (...). Dla mnie to było takie know-how nowe w życiu.

Aktor opowiadał m.in. o tym, w jaki sposób wykonywał masaż serca. Przyznał, że robił to o wiele delikatniej niż robi się to w "prawdziwym" życiu, ale zdecydowanie musiał odwoływać się do rzeczywistości, by działania jego bohatera były wiarygodne i zgodne ze sztuką. 

Na planie aktorom towarzyszyli konsultanci, którzy nieustannie instruowali i podpowiadali, jak prawidłowo wykonywać wszelkie czynności medyczne. 

Efekty ich współpracy widzowie będą mogli zobaczyć już 16 czerwca. Dokładnie wtedy na platformie Polsat Box Go pojawią się pierwsze dwa odcinki serialu.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Chyra | Sortownia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy