Sługa narodu

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 93
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sługa Narodu" znów na antenie. Kiedy i gdzie oglądać?

"Sługa Narodu" wraca na antenę. Widzowie w październiku mogą oglądać tegoroczny hit Polsatu z Marcinem Hycnarem w roli głównej na antenie Polsat Seriale. Aktualnie trwają prace nad drugim sezonem.

"Sługa Narodu": O czym jest serial?

"Sługa Narodu" to satyryczna opowieść polityczna, w której wybory prezydenckie wygrywa intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, ceniony nauczyciel i dobry człowiek - Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar). Pewnego dnia w rozmowie z kolegą Ignacy wygłasza płomienną i bardzo niecenzuralną tyradę na temat sytuacji w kraju. Jeden z uczniów nagrywa to zdarzenie i wrzuca film do sieci.

Reklama

W jednej chwili wystąpienie staje się hitem internetu, a Konieczny - bohaterem. W wyniku zbiegu okoliczności i intrygi polityków wygrywa wybory prezydenckie i zaczyna sprawować urząd. Rezygnuje z rezydencji, limuzyny i służby, a jego przywiązanie do prostego życia zaowocuje wieloma komicznymi sytuacjami.

W serialu wystąpili: Marcin Hycnar ("Liczba doskonała", "Piłsudski"), Krzysztof Dracz ("Sala samobójców", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"), Danuta Stenka ("Wojenne dziewczyny", "Sala samobójców. Hejter"), Dorota Kolak ("Wotum nieufności", "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"), Sławomir Orzechowski ("Wygrać marzenia", "Kiler"), Magdalena Popławska ("Brokat", "Osiecka"), Hanna Konarowska ("Planeta singli. Osiem historii", "PitBull"), Wojciech Wysocki ("Pan T.", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"), Mirosław Zbrojewicz ("Zachowaj spokój", "W lesie dziś nie zaśnie nikt"), Krzysztof Stelmaszyk ("Narzeczony na niby", "W głębi lasu").

Tytuł powstał na zlecenie Telewizji Polsat, a jego producentem jest Polot Media. Sezon składa się z 24 odcinków.

"Sługa Narodu": Gdzie i kiedy oglądać?

"Sługę Narodu" od 3 października można oglądać na kanale Polsat Seriale. Nowe odcinki będą emitowane w każdy wtorek od godziny 18.00. W każdy wtorek stacja pokaże aż cztery odcinki.

"Sługa Narodu": Powstaje drugi sezon

W serialu zobaczymy znów w rolach głównych Marcina Hycnara jako prezydenta Ignacego Koniecznego i Marcina Dracza jako premiera Cezarego Kujawę, a także miedzy innymi Dorotę Kolak, Sławomira Orzechowskiego, Magdalenę Popławską, Kamila Kulę i Adriannę Izydorczyk. Zobaczymy też Tomasza Ciachorowskiego i Andrzeja Grabowskiego.

A co czeka widzów w drugim sezonie? Ignacy będzie konsekwentnie prowadził walkę z korupcją i oligarchami. Sytuacja jest coraz trudniejsza - prezydent musi sprzymierzyć się z wrogami a ci, na których poparcie mógł liczyć pokazują zupełnie inną twarz. Stawka jest wysoka, bo prezydent musi przekonać urzędników Międzynarodowego Funduszu Walutowego, by przyznali Polsce kilkanaście miliardów euro dotacji. Będzie się też starał o ponowny wybór na najwyższy urząd w państwie. Tymczasem sondaże pokazują spadek poparcia społecznego dla jego działań a wrogowie nie ustają w knuciu intryg.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sługa narodu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy