Sługa narodu

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 76
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sługa narodu": Na planie serialu Polsatu padł ostatni klaps!

"Sługa narodu" to ukraiński serial, który wzniósł na wyżyny popularności prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Od momentu, w którym ogłoszono, że Polsat pracuje nad polską wersją hitu, produkcja wzbudza wiele emocji. Wczoraj na planie padł ostatni klaps!

"Zakończono prace nad 24 odcinkami polskiej wersji serialu 'Sługa narodu' - mówi producentka Małgorzata Pach-Galik w rozmowie z "Presserwisem". 

W zrealizowanych wczoraj zdjęciach wzięli udział: Marcin Hycnar, Krzysztof DraczDanuta Stenka oraz Tomasz Karolak. Obecnie trwają już prace nad postprodukcją. 

Reklama

Twórcy są zadowoleni z pierwszych efektów. "Oczywiście, jestem nieobiektywna, ponieważ biorę udział we wszystkich pracach, ale po zmontowanym czwartym odcinku płakałam i śmiałam się na zmianę. Nasz 'Sługa narodu' nawiązuje do najlepszych polskich komedii, wzruszających i jednocześnie zabawnych - zapewnia Pach-Galik.

"Presserwis" podaje, że jeszcze w tym tygodniu dwa pierwsze odcinki serialu zostaną przekazane Ninie Terentiew, dyrektorce programowej Polsatu.

"Sługa Narodu": Co wiemy o produkcji?

Ukraiński serial "Sługa narodu" opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę zagrał Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromna popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej a Wołodymyr Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku Zełenski wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Dzisiaj stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjska agresją.

W polskiej wersji główny bohater nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal do pracy dojeżdża rowerem.

"Sługa Narodu to komedia oparta na uniwersalnej historii, która mogła wydarzyć się w każdym kraju na świecie, bo mechanizmy władzy wszędzie są takie same. Pokazuje też marzenia ludzi o tym, by u sterów państwa znalazł się zwykły, porządny człowiek" - mówi Okił Khamidow.

"Sługa narodu": Doborowa obsada

W serialu występuje plejada najlepszych polskich aktorów. Marcin Hycnar, który wygrał casting do głównej roli to znakomity aktor teatralny. Przez dziesięć lat grał w Teatrze Narodowym w Warszawie, był także dyrektorem artystycznym Teatru im. Solskiego w Tarnowie a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Poza nim w produkcji zobaczymy też między innymi Krzysztofa Dracza, Danutę Stenkę i Sławomira Orzechowskiego.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media ponad dwa lata temu. "Sługa Narodu" będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: ​Wołodymyr Zełenski | Sługa narodu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy