Sługa narodu

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 76
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sługa narodu": Marcin Hycnar na pierwszych zdjęciach z planu serialu!

Trwają zdjęcia do polskiej wersji serialu „Sługa narodu”. Główną rolę w produkcji gra Marcin Hycnar. Towarzyszą mu miedzy innymi Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow. Prezentujemy pierwsze zdjęcia z planu produkcji!

"Sługa Narodu": Co wiemy o produkcji?

Ukraiński serial "Sługa Narodu" opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę zagrał Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromna popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej a Wołodymyr Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku Zełenski wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Dzisiaj stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjska agresją.

Reklama

W polskiej wersji główny bohater nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal do pracy dojeżdża rowerem.

"'Sługa Narodu' to komedia oparta na uniwersalnej historii, która mogła wydarzyć się w każdym kraju na świecie, bo mechanizmy władzy wszędzie są takie same. Pokazuje też marzenia ludzi o tym, by u sterów państwa znalazł się zwykły, porządny człowiek" - mówi Okił Khamidow.

Zobacz również: "Sługa Narodu": Już wiemy, kto zagra rolę Zełenskiego w polskiej wersji!

Obsada

W serialu występuje plejada najlepszych polskich aktorów. Marcin Hycnar, który wygrał casting do głównej roli to znakomity aktor teatralny. Przez dziesięć lat grał w Teatrze Narodowym w Warszawie, był także dyrektorem artystycznym Teatru im. Solskiego w Tarnowie a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Poza nim w produkcji zobaczymy też między innymi Krzysztofa Dracza, Danutę Stenkę, Sławomira Orzechowskiego.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media ponad dwa lata temu. Zdjęcia realizowane są w Warszawie i zakończą się w listopadzie. "Sługa Narodu" będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sługa narodu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy