Sługa narodu

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 66
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sługa Narodu": ​Już wiemy, kto zagra rolę Zełenskiego w polskiej wersji!

"Sługa Narodu" to produkcja, która zapewniła sławę prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. Jak dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu, Telewizja Polsat zakupiła prawa do realizacji polskiej wersji ukraińskiego serialu. Teraz wiadomo już, kto zagra rolę historyka Gołobrodki!

Casting do roli, w którą w oryginale wcielał się Wołodymyr Zełenski, zwyciężył Marcin Hycnar

Wołodymyr Zełenski zaczynał jako "Sługa Narodu"

W listopadzie 2015 roku na antenie telewizji "1+1" odbyła się premiera serialu "Sługa Narodu", opowiadającego o losach nauczyciela historii, Wasilija Pietrowicza Gołoborodko, który na skutek niewyobrażalnego zbiegu okoliczności otrzymuje stanowisko prezydenta Ukrainy.

W głównej roli wystąpił aktor komediowy i celebryta Wołodymyr Zełenski. Wcześniej był on gospodarzem programu kulinarnego "Mr Cook" a następnie prowadził autorski program kabaretowy "Wieczorny kwartał". Ta ostatnia produkcja biła rekordy popularności.

Reklama

Następnie Zełenski wziął udział w pierwszej edycji ukraińskiej wersji "Tańca z Gwiazdami". Show z jego udziałem cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem wśród widzów, że jego finał obejrzało więcej Ukraińców niż noworoczne przemówienie prezydenta.

Także "Sługa Narodu", produkcja firmy Studio Kwartał 95, której współwłaścicielem był sam Zełenski, spotkała się z doskonałym odbiorem ze strony widzów. Z czasem powstały kolejne dwa sezonu serialu, a na jego podstawie nakręcono nawet film fabularny.

Marcin Hycnar: Kariera i najważniejsze role

Marcin Hycnar to znany polski aktor i reżyser. W 2006 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W tym samym roku zaczął współpracę z Teatrem Narodowym w Warszawie. 

Występował także w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (tutaj w 2002 roku zadebiutował rolą Chłopca w "Antygonie" Sofoklesa w reż. Ireneusza Janiszewskiego) oraz w Teatrze Polskim (2005) i w Laboratorium Dramatu (2006).

W latach 2017-2020 był dyrektorem artystycznym Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Od końca 2020 roku prowadził Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, kilka miesięcy temu poinformował jednak, że rezygnuje z tej funkcji. 

Do tej pory zagrał w wielu filmach, były to m.in.: "Rabbi" (1997), "Do potomnego" (2004), "Pan Much" (2007), "Ogórd Luizy" (2007) "Drzazgi" (2009), "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (2013), czy Piłsudski (2019). 

Zagrał również w kilku serialach, m.in. w: "Na dobre i na złe", "Bożej podszewce II", "Barwach szczęścia", "Teraz albo nigdy!", "Czasie honoru", "Hotelu 52" oraz w "Lepszej połowie". 

Chętnie użycza swego głosu postaciom z filmów i gier komputerowych. Usłyszeć możemy go m.in. w: "Hannah Montana", "Shreku Trzecim" , "Kung Fu Pandzie", "Jeżu Jerzym" czy w "Mniam!".

Aktor był kilkukrotnie nagradzany, m.in.: w 2006 roku Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną na XXIV Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi, w 2008 Feliksem Warszawskim dla najlepszego aktora sezonu 2007/2008 za rolę Marka w "Mroku", a także w 2011 Talentem Trójki w kategorii Teatr.

"Sługa Narodu": Kogo typowano do głównej roli?

Od momentu ogłoszenia, że powstanie polska wersja "Sługi Narodu", aktorem, który najczęściej typowany był do roli głównego bohatera, był Piotr Adamczyk. Gdy informacja ta obiegła media, aktor postanowił zdementować te plotki. "Informacje podane przez 'Super Express' są nieprawdziwe" - powiedział Adamczyk w rozmowie z Onetem. 

Wtedy zaczęto spekulować o możliwym występie w tej roli Borysa Szyca i Macieja Stuhra, a internauci wskazywali również na Tomasza Karolaka

Ostatecznie jednak Polsat zdecydował o obsadzeniu w tej roli Marcina Hycnara, który nie tylko jest utytułowanym i doświadczonym aktorem, ale jest także bardzo podobny do swojego ekranowego pierwowzoru. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama