SkyShowtime
Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 32
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Intryga na królewskim dworze. Nowy serial już niedługo na streamingu

Mary & George to miniserial inspirowany nieprawdopodobną, ale prawdziwą historią, w którym główne role zagrali: nagrodzona Oscarem® i nagrodą BAFTA Julianne Moore ("Motyl: Still Alice"), Nicholas Galitzine i Tony Curran. Serial zadebiutuje na platformie SkyShowtime już 8 marca 2024 roku.

W tym widowiskowym dramacie historycznym Julianne Moore wciela się w Mary Villiers – przerażająco ambitną kobietę wywodzącą się z biednej rodziny, która zadbała o to, żeby jej drugi syn, George (Nicholas Galitzine), uwiódł króla Jakuba I Stuarta (Tony Curran) i został jego dzierżącym potężną władzę kochankiem.

"Mary & George": Intryga na królewskim dworze

Mary od zawsze przewyższała swoje otoczenie inteligencją, ale wciąż czekała na swoją wielką szansę. Wreszcie zauważyła, jak może wykorzystać nieposkromiony apetyt króla, złaknionego wyśmienitego wina, dobrego towarzystwa i wspaniałych mężczyzn. Przystojny i charyzmatyczny, ale naiwny George zostaje wrzucony w środek uknutej przez matkę intrygi wymierzonej w króla. Zuchwały spisek i uwodzicielski urok pozwalają Mary i George’owi podbić serce angielskiego dworu i zostać najpotężniejszą rodziną w kraju. 

Reklama

Jednak w miarę jak George zyskuje władzę, jego relacje z matką mocno się komplikują. Mężczyzna musi udowodnić sobie, że olśniewający wygląd to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Chce odcisnąć swoje piętno w historii, nie zważając na konsekwencje.

Scenariusz napisał D.C. Moore ("Obsesja Eve"), inspirując się książką historyczną Benjamina Woolleya „The King’s Assassin”. Serial wyreżyserował Oliver Hermanus.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Julianne Moore
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy