Reklama

Ciega a Citas

Singielka

Ocena
serialu
9,5
Super
Ocen: 2948
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Singielka": Tomasz Sapryk wspomina harcerskie wakacje za 2,20 zł

Tomasz Sapryk, znany m.in. z serialu "Singielka", w młodości był harcerzem. "Zdobywanie sprawności, pionierka, kopanie latryn, kąpiele w jeziorze i wakacje za 2,20 zł, bo tyle kosztował bilet" - mówi PAP Life aktor i przyznaje, że wiele się nauczył.


Reklama

Aktor Tomasz Sapryk, który na początku lat siedemdziesiątych wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego przyznaje, że bardzo wpłynęło to na jego dzieciństwo i młodość. Aktor wspomina tamtejsze czasy, jako wspaniałe.

"Wyjeżdżaliśmy na obozy, zdobywaliśmy sprawności, tworzyły się drużyny, które bardziej zwracały uwagę na historię Polski. Przede wszystkim to była wspaniała młodość w lesie, tzw. pionierka, budowanie mebli, kopanie latryn, kąpiele w jeziorze i wakacje za 2,20 zł, bo tyle kosztował bilet" - wylicza Sapryk i przyznaje, że harcerstwo nauczyło go wielu przydatnych do dziś rzeczy.

"Nie jest problemem dla mnie gdzieś na jakimś biwaku czy wyjeździe rozpalić ognisko albo chociażby ogień w domowym kominku" - zauważa.

W harcerstwie trzeba wykazać się kreatywnością. Dziś dzieci mają inne "atrakcje" - komputery, tablety, telefony. "Spędzanie czasu bez tych wszystkich urządzeń, które faktycznie są istotne, bo przecież to jest nasz dzisiejszy sposób komunikacji, ale apeluję do wszystkich rodziców, że jest możliwość poprowadzenia swoich dzieci w sposób inteligentnej kontroli nie zabierając im tego wszystkiego. Natomiast rower, wycieczka piesza, pójście na basen, jakiś biwak, zaaranżowanie takich sytuacji przynosi ogromne korzyści potem w relacji rodzic-dziecko, a jednocześnie rozwija wyobraźnię" - tłumaczy aktor.

Sapryk ma troje dzieci. Chociaż żadne z nich nie przynależało do harcerstwa, aktor zarażał je pasją do aktywnego spędzania czasu.

"Dzieci często proszą rodziców o jakieś wyjście. U nas w domu było odwrotnie - to ja byłem tym tzw. 'męczącym ojcem', który namawiał dzieci by poszły z nim na spacer czy na rower, ta ja byłem tym, który wyciągał je z domu. Poniekąd dzięki temu dzisiaj mamy super przyjaźń. Zawsze gdzieś tam w środku wzruszam się na myśl o tych słowach, bo to jest taka fajna rzeczywistość, którą udało się nam z żoną wypracować" - kwituje Sapryk.

swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Sapryk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje