Reklama

Ciega a Citas

Singielka

Ocena
serialu
9,5
Super
Ocen: 2948
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Singielka": To nie ideał!

Mateusz Janicki zaczynał w „Pierwszej miłości”, dziś gra w „M jak miłość”, ale dopiero w „Singielce” rozwinął skrzydła. Jako przystojny Tomasz szuka miłości swojego życia. Sam od dawna jest już zajęty. Ma żonę i dwóch synów.


Reklama


Wróćmy do korzeni. Czy aktorstwo od początku było twoim pomysłem na życie?

- Zdecydowanie nie. Na poważnie pomyślałem o nim dopiero w trakcie drugiego roku szkoły teatralnej. Do tego czasu traktowałem granie bardziej na zasadzie przygody i zabawy.

Co chciałeś studiować?

- Stosunki międzynarodowe.

Polityka... Chęć naprawiania świata. Coś zostało z tego do dzisiaj?

- Tak jest. Gdybyśmy byli przed wyborami, pewnie agitowałbym na rzecz partii, na którą głosowałem, a tak to już po wszystkim, przynajmniej na jakiś czas. (śmiech) Jestem aktywnym, świadomym obywatelem i staram się wspierać idee, w które wierzę.

Debiutowałeś w "Pierwszej miłości", ale opuściłeś serial na rzecz nauki w szkole aktorskiej. Czy to była dobra decyzja?

- Niczego nie żałuję. Wszystko, co wydarza się w mojej karierze, jest po coś. Oczywiście, czasami chciałoby się więcej, szybciej, grubiej... Ale ja jestem zadowolony z tego, co było i mam nadzieję, że zawsze tak będzie.

W "Singielce" grasz głównego bohatera. Jakie to uczucie?

- Nie mam poczucia jakiejś wyjątkowości. Jest po prostu solidna praca z bandą fajnych ludzi i tyle. Bardzo się z tego cieszę.

A co cię skusiło do przyjęcia tej roli?

- Scenariusz. Nie bez znaczenia byli też: producentka Karolina Izert oraz reżyserzy - Maciek Migas i Marek Palka. Oni mnie chcieli, zainspirowali i zaoferowali fajną rolę wśród stymulujących do pracy i działania ludzi.

Za tobą już prawie 50 nakręconych odcinków. Jak po tym czasie odbierasz swojego bohatera?

- Tomasz jest tak napisaną postacią, żeby budziła sympatię. To ekranowy kumpel, z którym wyskoczyłoby się na piwo. Jest pozytywnym bohaterem, ale posiada też ciemniejszą stronę. Daleko mu do ideału, ale przez to jest prawdziwym facetem z krwi i kości. I tak staram się go grać.

Czasy singielstwa masz już za sobą. Czy praca na planie przypomina ci tamten okres w twoim życiu?

- To częste pytanie: jak to jest wrócić do czasów singielstwa? Nie wracam do żadnych czasów. Mam po prostu rolę do zrobienia, kolejną w swojej karierze. Staram się ją zagrać najlepiej, jak potrafię.

A kiedy nie pracujesz, to...

- ...jeżdżę na nartach, łażę po górach, chodzę do teatru, by podpatrywać kolegów po fachu albo czytam książki. No i spędzam czas z najbliższymi.

Rozmawiał MARCIN GODLEWSKI

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Janicki | Singielka (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje