Reklama

Simpsons

Simpsonowie

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 115
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

KONKURS: Codziennie z Simpsonami

Uwielbiasz rodzinę Simpsonów? Chcesz wygrać żółte gadżety?

Reklama

Simpsonowie to uwielbiana na całym świecie rodzina z serialu animowanego stworzonego przez nagrodzonego Emmy Matta Groeninga. Simpsonowie to zarówno według krytyków, jak i fanów jeden z najprawdziwszych i najbardziej komicznych portretów amerykańskiej rodziny w telewizji.

Homer - ojciec i głowa rodziny pracuje w Springfield jako inspektor bezpieczeństwa w elektrowni jądrowej. Ta poważna praca kontrastuje z jego nieostrożną, nieodpowiedzialną, i niezbyt bystrą osobowością. Żoną Homera jest Marge, która jest stereotypem amerykańskiej gospodyni domowej i matki. Mają oni trójkę dzieci: Barta, dziesięcioletniego rozrabiakę; Lise, słodką ośmioletnią aktywistkę zakochaną w grze na saksofonie i Maggie, niemowlaka, która rzadko mówi i porozumiewa się poprzez żucie smoczka. Rodzina ma też psa o imieniu Santa's Little Helper, (Mały Pomocnik Świętego Mikołaja) i kota, Snowball II (Śnieżek II).

Niektóre odcinki skupiają się na życiu tej dwójki pupili. Pomimo licznych urodzin i Sylwestrów, wszyscy członkowie rodziny i ludzi mieszkających w Springfield nie starzeją się ani psychicznie ani fizycznie i nadal wyglądają tak samo jak 20 lat temu w pierwszym odcinku.

Oprócz pięciu głównych bohaterów, przez serial przewija się też cała masa innych postaci. Zaliczają się do nich ojciec Homera Abraham Simpson, siostry Marge Patty i Selma Bouvier, sąsiedzi rodziny, koledzy Homera, właściciel baru w Springfield, ksiądz, nauczyciele Barta i Lisy oraz ich przyjaciele ze szkoły.

Chodź rodzina jest dysfunkcyjna, wiele odcinków w śmieszny sposób pokazuje jak bardzo się kochają. Od samego początku, serial stał się istotnym elementem popkultury i jest znany z satyrycznego prezentowania tematów politycznych, mediów, społeczeństwa i Ameryki ogólnie, przez co zdobył już kilka nagród.

Mamy dla Was masę serialowych gadżetów, wystarczy, że:

1. Zapoznasz się z regulaminem

2. Zarejestrujesz się w serwisie ŚwiatSeriali.pl (jeśli jeszcze nie masz konta).

3. Udzielisz odpowiedzi na pytanie otwarte i uzasadnisz (forma przekazu dowolna - nagranie piosenki, wypowiedzi, zdjęcie, rysunek itd) swój wybór:

W którym mieście najlepiej żyłoby się rodzinie Simpsonów, gdyby przeprowadzili się do Polski.

4. Odpowiedzi (wraz z zdanymi osobowymi: imię, nazwisko, adres i miejsce zamieszkania, email kontaktowy - tożsamy w adresem mailowym wskazanych w formularzu rejestracyjnym, nazwę profilu w serwisie swiatseria.pl) wyślesz do Redakcji na adres: konkurs@swiatseriali.pl

Do wygrania: zegarek swatach, etui na laptopa, koszulki.

UWAGA! Konkurs trwa do 17 maja.

Serial "Simpsonowie" można oglądać od poniedziałku do piątku na kanale FOX.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: konkurs

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje