Reklama

Sherlock

Sherlock

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 129
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zagraniczne hity na wiosnę 2014

Sprawdźcie, które seriale będą miały szanse podbić serca polskich widzów!


"Sherlock"

Reklama

Współczesna brytyjska adaptacja wybranych opowiadań Arthura Conan Doyle’a o przygodach londyńskiego detektywa.

PREMIERA 2.03 TVP 2, niedziela, godz.: 21.10

Najsłynniejszy na świecie i jedyny detektyw - konsultant wkracza do akcji. Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) jest wyjątkowo błyskotliwym, inteligentnym i aroganckim londyńczykiem. Uwielbia rozwiązywać zagadki, z którymi nie mogą sobie poradzić funkcjonariusze Scotland Yardu.

Do pomocy w śledztwach wzywa go inspektor Lestrade (Rupert Holmes i Watson szybko nawiążą nić porozumienia. Dowiemy się, czy przyjaźń okaże się siłą czy może słabością Sherlocka. Graves). Policjanci nie pałają do Holmesa sympatią, bo zawsze jest od nich lepszy i błyskawicznie wytyka im błędy.

Niezwykle spostrzegawczego Sherlocka poznaje weteran wojny w Afganistanie dr John Watson (Martin Freeman). Jest pod wrażeniem umiejętności dedukcji detektywa i tego, w jaki sposób potrafi rozwikłać najtrudniejsze zagadki. Jako jedna z niewielu osób szczerze uważa Holmesa za geniusza. Zachwycony dreszczykiem emocji postanawia towarzyszyć nowemu przyjacielowi w kolejnych kryminalnych przygodach.

Kim jest ten geniusz?

- Na początku naszej opowieści Sherlock uważa, że jest amoralny. Stanął po stronie dobra, bo to jest ciekawsze. Dopiero, gdy spotka Moriarty’ego (Andrew Scott), uświadomi sobie, że nie jest taki, jak jego przeciwnik - wyjaśnia Steven Moffat, współtwórca współczesnej wersji przygód Sherlocka.

- Poznacie chłodnego a jednocześnie bardzo dynamicznego Holmesa, który błyskawicznie adaptuje na własne potrzeby nowoczesne technologie - mówi Cumberbatch.

- Jest mroczny. Nieustannie dąży do kontrolowania sytuacji. Watson pomoże mu w lepszym zrozumieniu ludzkich zachowań. Najbardziej lubię w Sherlocku to, z jaką łatwością rozbiera kogoś na czynniki pierwsze posługując się tylko obserwacją. Wygląda, jakby skupiał się na znalezieniu wad tej osoby, a on ma frajdę z zauważenia rzeczy, których nie dostrzegają inni - dodaje Benedict. Z niecierpliwością czekamy na popis jego umiejętności. 

"The Following"

Niezwykle wciągający serial kryminalny. Pościg za szalonym i wyjątkowo brutalnym mordercą niszczy życie agenta FBI...

PREMIERA 20.02 TVN 7, czwartek godz.: 22.05

Gdy seryjny morderca Joe Carroll (James Purefoy) ucieka z więzienia, były agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon) wraca do pracy, by ponownie schwytać przestępcę. Psychopata zbiera grupę naśladowców, którzy są gotowi wykonać każde polecenie swojego lidera. Na jego prośbę zaczynają zabijać. To plan zemsty na Ryanie i byłej żonie Carrolla... 

"Gra o tron" /4/

Wojna Pięciu Królów powoli zbliża się do końca. W Westeros pojawią się nowe intrygi. Wrogów warto szukać nie tylko za Murem.

PREMIERA 7.04 HBO, poniedziałek, godz.: 22.00

Lannisterowie święcą triumfy po zwycięstwie nad Baratheonem. Joffrey (Jack Gleeson) napawa się sukcesem i przygotowuje do małżeństwa z Margaery (Natalie Dormer), by przypieczętować sojusz. Tyrellowie rosną w siłę w Królewskiej Przystani, co martwi Cersei (Lena Headey). Daenerys (Emilia Clarke) zamierza oswobodzić kolejnych niewolników. Maszeruje na Meereen, lecz miasto przygotowuje się na jej wizytę...

"Kości" /9/

Trwają gorączkowe poszukiwania seryjnego mordercy, który stanął Temperance i Seeley’owi na drodze do szczęścia.

PREMIERA 2.03 Polsat, niedziela, godz.: 22.00

W poprzednim sezonie Brennan (Emily Deschanel) oświadczyła się Boothowi (David Boreanaz), ale agent FBI zerwał zaręczyny. Wszystko za sprawą mordercy Pelanta (Andrew Leeds), który ma obsesję na punkcie Bones. W 9. serii Tempe jest zła na Seeley’a i nie rozumie jego decyzji. - W drugim odcinku widać postępy w pracy nad związkiem, ale długa droga przed nimi. Najpierw trzeba złapać Pelanta - mówi Deschanel. - Tempe zabolało, że Booth się wycofał. Przecież otworzyła się przed nim. Jest urażona i cierpi - dodaje Emily.

Morderca w natarciu

- Booth spotka się z oburzeniem wielu osób zdziwionych jego zachowaniem wobec Brennan - przyznaje Boreanaz. Desperacko zacznie szukać pomocy w uporaniu się z tą trudną sytuacją. W ten sposób poznamy barmana Aldo (Mather Zickel), byłego księdza i spowiednika Bootha. Czy zdoła mu pomóc?  

"Homeland" /3/

Kontynuacja losów utalentowanej agentki CIA i byłego żołnierza, który z narodowego bohatera stał się wrogiem numer jeden.

PREMIERA 28.03 FOX, piątek, godz.: 22.00  

Po ataku terrorystycznym ludzi Abu Nazira w Langley trwają poszukiwania sprawcy. Głównym podejrzanym jest Brody (Damian Lewis), który zniknął, jakby zapadł się pod ziemię. Senatorzy robią wszystko, by znaleźć winnego, a ich podejrzenia padają na Carrie (Claire Danes). Śledczy pastwią się nad nią podczas publicznego przesłuchania. Nawet jej mentor, przyparty do muru przez senatora Lockharta, świadczy przeciw Mathison. W międzyczasie Saul (Mandy Patinkin) przygotowuje bardzo ryzykowny plan ujęcia terrorystów, którzy mogli być zamieszani w atak...  

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sherlock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje