Reklama

Sex and the City

Seks w wielkim mieście

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 221
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Seks w wielkim mieście": Co najmniej trzy czarnoskóre bohaterki w kontynuacji serialu

Nowe szczegóły na temat kontynuacji kultowej produkcji ujawnił teraz Casey Bloys, dyrektor ds. treści w HBO Max. Wyznał, iż twórcy kontynuacji "Seksu w wielkim mieście" zdecydowali się na zwiększenie różnorodności rasowej w obsadzie produkcji. Naciskała na to przede wszystkim odtwórczyni głównej roli, Sarah Jessica Parker.

Kontynuacja serialu "Seks w wielkim mieście" będzie liczyć dziesięć odcinków. Ma nosić tytuł "And Just Like That...", a wystąpią w niej trzy z czterech największych gwiazd oryginalnej produkcji, która w telewizji zadebiutowała w 1998 roku. Do swoich ról powrócą Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis, czyli niezapomniane Carrie, Miranda i Charlotte. Nie pojawi się za to Samantha Jones, w którą przed laty z sukcesem wcielała się Kim Cattrall.

Nowe szczegóły na temat nadchodzącego rebootu serialu ujawnił właśnie Casey Bloys, dyrektor programowy ds. treści platformy streamingowej HBO Max. Zdradził on, że w obsadzie produkcji pojawią się co najmniej trzy nowe czarnoskóre bohaterki. Zabiegał o to producent serialu Michael Patrick King oraz odtwórczyni roli Carrie.

Reklama

"Sarah Jessica Parker chce opowiedzieć uczciwą historię kobiet po pięćdziesiątce, które mieszkają w Nowym Jorku. Zarówno jej, jak i Michaelowi mocno zależy na tym, by obsada nie była całkowicie biała, bo nie odzwierciedliłaby tego, jak wygląda dziś Nowy Jork" - zaznaczył Bloys w rozmowie z "TVLine".

I dodał, że grono scenarzystów również zasilili twórcy o kolorze skóry innym niż biały - za scenariusz odpowiadają m.in. Samantha Irby, Rachna Fruchbom i Keli Goff.

Co znamienne, serial po latach od premiery był mocno krytykowany przez współczesnych widzów właśnie ze względu na brak różnorodności rasowej w obsadzie.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama