Reklama

Sex and the City

Seks w wielkim mieście

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 209
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Seks w wielkim mieście"

Serial, który wywołał prawdziwą rewolucję obyczajową. Opowiada o czterech pięknych i niezależnych kobietach, które nie boją się rozmawiać o swojej erotyczności i czerpać przyjemności z seksu. Choć wszystkie w głębi duszy poszukują prawdziwej miłości, nie są niepoprawnymi romantyczkami, tylko twardo stąpają po ziemi. Stanowią wzór do naśladowania dla milionów kobiet na świecie, które chcą brać z życia to, co najlepsze. Pamiętacie Carrie, Charlotte, Mirandę i Samanthę z "Seksu w wielkim mieście"? Sprawdźcie, co bohaterki serialu robią dziś!

Sarah Jessica Parker, czyli Carrie Bradshaw

Znaną aktorką była już przed udziałem w “Seksie...". Zaczynała jako 8-latka w telewizyjnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Później uczyła się w szkole baletowej, a także występowała na Broadwayu i śpiewała w operze Metropolitan. Mogła zostać słynną diwą, jednak wciągnął ją mały ekran.

Reklama

Pierwszą poważniejszą rolą był jej występ w filmie "Moje ciało, moje dziecko", a później sitcomie "Square Pegs". Jednak największą sławę przyniosła jej kreacja Carrie Bradshaw, felietonistki pisma "New York Star", w którym prowadziła kolumnę "Sex and the City". Parker dzięki serialowi stała się ikoną mody i inspiracją dla rzeszy fanek. Zyskała ogromną popularność i została obsypana nagrodami - zdobyła dwukrotnie Złotego Globa oraz  nagrodę Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich, a także nominacje do nagrody Emmy i American Comedy Award.

Jej kariera zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Od zakończenia serialu zagrała w dwunastu filmach (min. "Rodzinnym domu wariatów", dwóch kinowych adaptacjach "Seksu w wielkim mieście", "Sylwestrze w Nowym Jorku" czy "Jak ona to robi"), spośród których większość odniosła komercyjny sukces. W zeszłym roku mogliśmy oglądać ją również w epizodzie w serialu "Glee".

Prywatnie od 1997 roku jest żoną aktora Matthew Brodericka, z którym wychowuje syna Jamesa oraz córki bliźniaczki Marion i Tabithe. W 2008 roku małżeństwo aktorki przechodziło kryzys, plotkowano nawet o rozwodzie, gdyż Broderick  dopuścił się zdrady. Jednak dla dobra rodziny Parker postanowiła mu wybaczyć i dać drugą szansę.

W wolnych chwilach Sarah, nosząca miano jednej z najlepiej ubranych gwiazd Hollywood, zajmuje się projektowaniem ubrań, choć, jak przyznaje w wywiadach, nie czuje się ikoną stylu, a na modę ma bardzo mało czasu.

- Ikona stylu, to nie moja tożsamość. Jestem wdzięczna słysząc tak miłe opinie, ale sama widzę siebie inaczej - powiedziała skromnie. - Uwielbiam piękne rzeczy i jestem zaszczycona, że mogę wypożyczać na gale cudowne suknie. Ale czuję, że moda zajmuje w moim życiu odpowiednie miejsce. Nie zdominowała ona mojej codzienności. Przy trójce dzieci nie mam na to czasu, wyszykować się na zakupy, kiedy w domu czeka na mnie rodzina, którą trzeba nakarmić - dodała aktorka.

Kim Cattrall, czyli Samantha Jones

Jej rola w serial “Seks w wielki mieście" tylko ugruntowała jej pozycję gwiazdy i opinię wampa. Podobnie jak Parker zaczynała na Broadwayu. Jej debiut filmowy przypadł na rok 1975, ale widzom zapadła w pamięć dopiero po występie w komedii z 1981 roku zatytułowanej "Świntuch".  

Przed wstępem w "Seksie" miała już na koncie 14 seriali i ponad 40 filmów! Paradoksalnie, po udziale w hitowym serialu jej kariera zwolniła. Dostała zaledwie dwie nowe propozycje serialowe ("Any Human Heart" i "Heroes of Comedy: Women on Top") oraz kilka ról w filmach (z czego dwie to filmowa adaptacja "Seksu...", za którą zdobyła Złotą Malinę). Ostatni raz na ekranie widzieliśmy ją w niemiecko-węgierskim dramacie "The Treehouse".

Oprócz aktorstwa zajmuje się pisarstwem.  Jest autorką książek o udanym i interesującym życiu seksualnym, m.in. wydanej w 2008 roku "Inteligencji seksualnej". Prywatnie jest dwukrotną rozwódką i nie ma dzieci.

Kristin Davis, czyli Charlotte York

Swoją karierę rozpoczynała w latach 90. W serialach " N.Y.P.D. Mounted" i “General Hospital". Później zaproponowano jej rolę bogatej intrygantki - Brooke Armstrong Campbell w "Melrose Place". Jej bohaterka przysparzała kłopotów wszystkim postaciom i na prośbę widzów została... usunięta z serialu! Później mogliśmy oglądać ją w epizodach w "Dr Qiunn", "Ostrym dyżurze" czy "Kronikach Seinfelda" oraz w niewielkiej rólce w filmie "Dziewięć miesięcy".

Dopiero dzięki serialowi "Seks w wielkim mieście" odniosła prawdziwy sukces. Jako urocza i empatyczna Charlotte York była zupełnie inna niż pozostałe bohaterki i szybko zyskała sobie sympatię telewidzów.

Podobnie jak w przypadku Cattral, serial nie był dla Davis trampoliną do kariery. Po zakończeniu zdjęć do "seksu..." wystąpiła w kilku nowych  filmach (głównie w komediach niskich lotów).

Prywatnie również nie układało się jej najlepiej. Publicznie przyznała się do tego, że od lat zmaga się z chorobą alkoholową. W 2011 roku adoptowała córkę - Gemmę Rose.

Cynthia Nixon, czyli Miranda Hobbes

Na ekranie pojawiła się już jako 9-latka. Zanim została Mirandą Hobbes, była już sławna. Występowała w filmach, teatrach off-broadwayowskich i serialach. Mogła się pochwalić rolą u samego Milosa Formana. Serial "Seks w wielkim mieście" wzmocnił jej pozycję w branży i dał ogromną popularność.

Po jego zakończeniu zagrała dużą rolę w serialu "Świat bez końca", oraz kilka ciekawych epizodów m.in. w "Dr. Housie" czy "Słowie na R". Na dużym ekranie błyszczała w "Warm Springs", a ostatni raz widzieliśmy ją w filmie "Brudny glina" w 2011 roku.

Prywatnie, przez 15 lat była związana z Danny'm Mozesem, z którym ma dwójkę dzieci - Samanthę i Charlesa Ezekiela. W 2004 roku w mediach pojawiła się informacja o związku aktorki z Christine Marinoni. Dwa lata później Nixon przyznała się do biseksualizmu i wzięła ślub ze swoją partnerką. W 2011 roku urodziła syna Maxa Ellingtona.

Aktorka zmagała się z chorobą nowotworową, przez co musiała na dwa lata zrezygnować z kariery. Obecnie jest ambasadorką organizacji Susan G. Komen for the Cure walczącej z rakiem piersi.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje