Reklama

Secret Diary of a Call Girl

Sekretny dziennik call girl

Ocena
serialu
6,1
Niezły
Ocen: 38
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Trzecia seria za nami

SPOILER! Dziewięć odcinków zaplanowanych na osiem tygodni nie zrobiły dobrego show… Przyjrzyjmy się mu z bliska, bardzo bliska....

"Sekretny Dziennik Call Girl " to serial oparty o popularnego bloga pewnej anonimowej prostytutki, podpisującej się jako Belle de Jour. Opowiada o losach ekskluzywnej call girl, która lubi to co robi. To kobieta inteligentna i niezależna., która naprawdę mieszka i żyje w Londynie.

Reklama

Trzeci sezon kontrowersyjnego serialu okazał się zbyt krótkim wglądem w skomplikowany świat prostytutki z Londynu "Belle du Jour". Ośmioodcinkowy sezon jedynie ukazał kilka fetyszów i kłopotliwych sytuacji, zanim się zakończył. Pierwszy odcinek nie był nawet częścią pierwotnych ośmiu, 30 minutowych pokrywających się odcinków. Przed premierą serii 3 na antenie ITV2 doszło do jednorazowej, wzburzonej rozmowy pomiędzy aktorką Billie Piper (serialowa Bella), a autorką blogów i książek na których serial był później wzorowany, dr Magnanti Brooke. Jak się okazuje, dr Magnanti miała być widoczna przez Internet, jak w oryginale call girl z Londynu , więc British iTV i Showtime zrobili wszystko co się dało, by opanować plotki i szał mediów przez przesłuchiwanie Magnanti

Odcinek 0

Rozmowa między Piper i Magnanti nie była fascynująca czy przypominająca show w zupełności (poza informacją otwierającą, gdzie Piper przyznała się do kamery, że była zdenerwowana spotkaniem kobiety ze wszystkich tych historii). Raz Piper miała widzenie tej rozmowy, w nieokreślonym pokoju hotelowym, gdzie ona po prostu siedziała na kanapie, niezręcznie rozmawiając z kobietą, która wyglądała jakby była co najmniej premierem Londynu. Mówiąc najprościej, Magnanti nie jest piękną kobietą i choć jest doktorem filozofii, to trudne było poskładanie w całość niektórych tych historii o których zaczęła gaworzyć, kiedy Piper zadała jej pytania odnośnie jej najlepszych i najgorszych klientów oraz dlaczego zaczęła "pracować" w jej pierwszym miejscu.

Odcinek 1:

Okazał się znacznie bardziej spójnym przedstawieniem tego, czego oczekiwaliśmy od " Belle du jour ". Skupił się on na różnych wcieleniach Belle- towarzyskich, autorskich i jako "Hannah" - jej wizerunku za dnia. Po opublikowaniu pierwszej powieści ,Belle przyszła na swoje przyjęcie incognito, przebierając się za kelnerkę, by nabrać wprawy na przyjęcie krytyki, oraz chcąc zobaczyć reakcje ludzi na jej książkę.

Poznajemy w tym odcinku Ducana Atwood (James D'Arcy)- wydawcę jej książki, który namawia Belle do kontynuacji swej powieści. Bohaterka jednak obawia się, że nie będzie mieć wystarczająco dużo nowych materiałów…

Podczas, gdy Belle, Bambi i Ben świętują jej sukces, nieoczekiwanie pojawia w progu Jackie, siostra Belli.

Jackie wprowadza się do niej i wnosi wiele zamieszania do jej życia. Jackie opuściła męża, po tym jak ją zdradził. Przebywając u Belle, odkrywa w sobie wewnętrzną prostytutkę i zaczyna sypiać z Belli najlepszym przyjacielem, Benem. Ten charakter jest nudny i ohydny, jej obecność drażni Belle i pomaga jej w podejmowaniu złych decyzji…

Odcinek 2:

Kiedy Jackie odkrywa seksualne zabawki Belle, ta zabiera ją do fetysz klubu, aby udowodnić, że wiele osób jest otwartych na temat seksu. Belle ma nadzieję, że wyzwolenie popędu płciowego Jackie sprawi, że wróci do męża, który miał romans, po tym jak przestali uprawiać seks. Życie z Jackie staje się niemożliwe i zwieńczeniem tej walki jest uderzenie Belle. Jeszcze tego samego dnia klient Belle odrzuca ją, kiedy zauważa jej siniaki, co zburzyło jego fantazje o "Belle". Call girl zmierza do domu, czując się poniżona i zaskoczona tą bardzo dziwną niespodzianką. Tymczasem, Bambi jest na swojej pierwszej wizycie z młodym klientem, arystokratą- Byronem, który zakocha się w niej. Gdy Belle stanęła w obliczu swojej pisarskiej blokady, dzwoni do Duncana, który ją uspokaja.

Odcinek 3:

Duncan przekonuje Belle, aby dowiedziała się co tak naprawdę podnieca jej klientów, więc ma ona nadzieję, że jej następne spotkanie będzie ciekawe. Ale gdy nadszedł czas, aby o tym napisać, odkrywa, że jej podświadome pożądanie do Duncana przejęło nad nią kontrole. Tymczasem, Bambi widzi się z Byronem jako klientem, ale mimo obietnicom złożonym Belle, że pozostanie profesjonalistką, bierze go z powrotem do jej mieszkania. Jackie chce by Belle zaakceptowała fakt, że ona i Ben są teraz parą i zamierzają zorganizować kolację. Belle nie może uporać się z tą farsą i burzami dziejącymi się w jej mieszkaniu. Nie widząc co z sobą począć, znajduje się w biurze Duncana, i gdy rozmawiają do późnych godzin nocnych, napięcie seksualne między nimi mocno się nagrzewa...

Odcinek 4:

Belle nie może dłużej odrzucać swojego zainteresowania Duncanem ,ale ten zachowuje profesjonalizm, sugerując jej znalezienie perwersyjnego klienta do jej następnego rozdziału. W barze Bena, Bella odkrywa, że ten chce zakończyć związek z jej siostrą Jackie, ale jest zbyt przestraszony, by zrobić to sam. Bambi następnie wygada się, że Byron przestał jej płacić. Belle popędza ją, aby zakończyła to jak najszybciej- Byron jest jej klientem, a nie chłopakiem. Mimo, że Ben idąc za radą Belli zrywa z Jacke, i Bambi kończy z Byronem, Belle jednak jest nieposłuszna swoim wszystkim zasadom w związku z Duncanem.

Odcinek 5:

Kiedy Duncan odrzuca świadomość do oczywistej chemii między nim, a Bellą, dziewczyna oświadcza, że nie potrzebuje miłości, gdy ma pieniądze. Z całego serca znosi to, podczas gdy pojawia się Duncan, aby przeprosić, chcąc jednocześnie spróbować poważnego związku. Belle nie jest do tego jednak przekonana, ponieważ wie, że prostytutki nie mogą mieć partnera, ale gdy Bambi informuje, że jest zaręczona z Byronem, Belle stawia swoje zasady pod znakiem zapytania.

" Epizod 5 "koncentruje się na Bambi, call girl z Londynu, koleżance Belli , i na jej stosunku do klienta, Byrona. Bambi (Ashley Madekwe), jest szczupłą aktorką z rudawym akcentem, stanowiąca kontrast dla Belli " wizerunku prostytutki wyższej klasy". Sezon 3 poświęca za dużo czasu koncentrując się na życiu osobistym Bambi . "Episode 2" posuwa się nawet dalej, kładąc nacisk na komentowanie różnic między rasami: "Secret Diary of a Call Girl" nie powinno dawać opinii politycznych w jakichkolwiek kwestiach , nie mówiąc już o stosunkach rasowych w prostytucji. Ten ambitny i niefortunny odcinek to za dużo do przyjęcia dla małej Madekwe.

Odcinek 6:

Następny klient Belle prosi ją by zaangażowała się w rolę, która będzie podążać w kierunku następnego pikantnego rozdziału w jej drugiej książce. Poczucie pewności, że może ona równoważyć życie zawodowe i związek partnerski, Belle stwierdza, że nadszedł czas, by przedstawić Ducana Benowi, co jednak nie poszło tak gładko jak się spodziewała. Duncan wykazuje dominującą postawę tej nocy, szokując Belle i potencjalnie traci klienta. Sytuacja pogarsza się, kiedy pojawiają się Ben i Byron i wykazują nieodparte pragnienie by powiedzieć Duncanowi dokładnie to co o nim sądzą. To uświadamia Belle, że nie może mieć w swoim życiu obu mężczyzn- Duncana i Bena , ale którego mężczyznę wybierze?

Odcinek 7 i 8:

Belle spędziła dużo czasu pisząc o swoich klientach, ale nie wie, jak jest być na ich miejscu, wiec decyduje się, by zarezerwować męskie towarzystwo dla siebie. Odwraca role przez wzgląd na swoją książkę. Będąc ze swoim towarzyszem, Bella czuje się winna w stosunku do Duncana, zdała sobie sprawę, że nie jest tylko prostytutką, ale także autorką.

Tymczasem, Bambi idzie zobaczyć się z jej następnym klientem, którym okazuje się… Duncan (o czym nie wiedziała). Belle, kompletnie nieświadoma wcześniejszego działania Duncana, czuje się winna, że uległa rozdziałowi o towarzyszu męskim i prosi Duncana, aby przyszedł.. Bella i Duncan odbyli stosunek seksualny, lecz staje się jasne, że Duncan chce tylko uprawiać sex z Bellą, a nie Hannah.

Później pojawia się Bambi podekscytowana faktem, że pozna Belli chłopaka i zaprosi go na wesele….Radość ustaje w chwili, gdy spotkała się twarzą w twarz z Duncanem - klientem z którym spała kilka godzin wcześniej.

Ten odcinek nie ma wiele sensu- znalazło się tu oszukiwanie z obu stron, ale pisarze wyraźnie starali się, aby Bella wyszła z niego obronną ręką. ..

Bambi i Byron zdążą być razem końca sezonu jako para, a nawet złożą przysięgę małżeńską w ostatnim odcinku - Ci dwaj nie byli dobrze postrzegani aż do "odcinka 8". Byron był uzależnionym od narkotyków milionerem, a Bambi przestała otrzymywać zapłatę za spanie z nim. ..

Jedna rzecz, która sprawiła, że "Episode 8:" był naprawdę dobry, to zestawienie 2 par i szacowanie, czego wolno a czego nie w profesji prostytutki.

Końcowe odcinki przypominają bardziej telenowelę lub mini-serial niż spójną część trzeciego sezonu. Pisarze wymyślili kilka przesadnych fabuł, a następnie zamknęli je wszystkie w półtorej godziny, a decyzja Showtime o zestawienie ostatnich 2 odcinków w godzinnym bloku całkowicie zaćmiło ukazane w nich indywidualności.

ITV2 i Showtime nie chcą wyjawiać szczegółów odnośnie losu "Call Girl". Jest prawdopodobieństwo, że Billie Piper powróci do Doctor Who, tak jak wcześniej wróciła jako Belle.

Trzecią serię ''Sekretnego dziennika call girl'' możemy oglądać już od 23 kwietnia na kanale FOX Life..

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje