Reklama

Samo Życie

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 415
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Tolerancyjne polskie seriale?

Jak radzić sobie z wirusem HIV? Co zrobić, gdy syn wyzna, że jest gejem, a córka zakocha się w muzułmaninie? Polskie seriale nie boją się trudnych tematów.

Historie przedstawiane w serialach dotyczą nie tylko miłości i zdrad. Opowiadają też o poważnych społecznych problemach, jak alkoholizm, narkomania, przemocy w rodzinie. Trudnych spraw, o których trzeba głośno mówić, jest znacznie więcej.

Reklama

W serialu "Na Wspólnej" okazało się, że Zuza (Małgorzata Socha) jest zarażona HIV.

- Zuza poszła oddać krew jako honorowy dawca i wtedy wyszło na jaw, że jest nosicielem HIV - mówi Socha.

- Trochę bałam się tego wątku. Telewidzowie przecież bardzo utożsamiają aktora z graną postacią. Ale pomyślałam, że skoro ja mam obawy, jak mogą czuć się ludzie, którzy rzeczywiście zarażeni są wirusem. Z jakim brakiem zrozumienia i nietolerancją się spotykają - dodaje.

Takie niezrozumienie i strach okaże ojciec Kamila, ukochanego Zuzy, który każe synowi porzucić dziewczynę.

Wątek zmiany płci i związanej z nim nietolerancji to w Polsce wciąż drażliwy i rzadko poruszany temat. W "Samym Życiu" pojawiła się nowa postać transseksualistki Marty (Maciej Robakiewicz).

Trafia ona do redakcji gazety z historią swojego życia. Okazuje się, że z powodu odmienności wszędzie spotykają ją szykany i brak zrozumienia.

- Marta jest po trudnej życiowej decyzji. Jest przez wszystkich odrzucona, nawet przez własną rodzinę. Nie jest jeszcze tak do końca kobietą. Teraz uczy się wszystkiego do nowa - mówi Robakiewicz.

- To ciekawa rola. Uczę się chodzić na obcasach. Ale wciąż nie mogę przyzwyczaić się do odbicia w lustrze, gdy jestem ucharakteryzowany - dodaje aktor.

W "Barwach szczęścia" Zdzisio Cieślak (Zbigniew Buczkowski) długo nie mógł pogodzić się z tym, że jego syn Władek (Przemysław Stippa) jest homoseksualistą. Władek, który wraz z partnerem zamieszkał na Zacisznej, cały czas spotyka się z nietolerancją mieszkańców.

Natomiast Roman Pyrka (Olaf Lubaszenko) bardzo się zdenerwuje, kiedy dowie się, że chłopak jego córki jest muzułmaninem. Będzie ją zachęcał do zerwania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje