Rysa

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 57
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Rysa": Serial kryminalny jesienią w Polsacie. Kiedy pierwszy odcinek?

Trzymający w napięciu thriller kryminalny „Rysa” na antenie Polsatu. W rolach głównych Julia Kijowska, Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik i Zbigniew Zamachowski. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści, której autorem jest Igor Brejdygant, autor scenariusza produkcji. Za reżyserię odpowiadają Łukasz Kośmicki i Maciej Migas. Serial "Rysa" od 29 sierpnia w poniedziałki w Polsacie.

"Rysa": O czym opowiada serial?

"Rysa" to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności.

Produkcja, wyreżyserowana przez Macieja Migasa i Łukasza Kośmickiego, to 8-odcinkowa opowieść pełna zagadek i tajemnic, dotyczących także bolesnych doświadczeń z przeszłości głównej bohaterki.

Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej ze stołecznego wydziału zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa też wiele tajemnic, a jej przeszłość bynajmniej nie jest kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu nie wie, czy jest ofiarą, czy... przestępcą.

Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat Box Go i cieszył się uznaniem widzów i krytyków. Recenzenci zwracali uwagę na brawurową kreację Julii Kijowskiej. Wśród otaczających ją postaci znajdziemy m.in.: Macieja Zakościelnego, Janusza Chabiora, Kingę Preis, Dawida Ogrodnika, Mariusza Ostrowskiego i Zbigniewa Zamachowskiego.

- Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi - mówi Julia Kijowska. - Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy - dodaje.

Reklama

"Rysa" zadebiutuje jesienią w Polsacie

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści Igora Brejdyganta. Kontynuacją "Rysy" jest "Układ". Serial dostępny na Polsat Box Go.

Pierwszy odcinek serialu w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 23:30. Od 7 września po dwa odcinki o godz. 23:10 w Polsacie.

Widzowie będą mogli oglądać serial zaraz po programie "Love Island".

Zobacz też:
"Rysa": Mocne sceny erotyczne w serialu!
"Rysa": Recenzja serialu

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy