Rojst
Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 234
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Niedosyt po obejrzeniu "Rojsta"? Obejrzyj tę piątkę polskich seriali kryminalnych

Na Netfliksie zadebiutował wyczekiwany finałowy sezon "Rojsta". W sieci pojawiają się opinie widzów i krytyków, którzy są w większości zachwyceni i nie mogą wyjść z podziwu dla produkcji w reżyserii Jana Holoubka. Choć z trudem można znaleźć tak dobry polski serial kryminalny jak "Rojst", poniżej prezentujemy piątkę podobnych produkcji.

"Belfer"

Serial "Belfer" zadebiutował w 2016 roku i stał się ogromnym hitem pod względem oglądalności. Polacy pokochali mroczne seriale kryminalne z zagadką detektywistyczną. Głównym bohaterem jest polonista, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), który pojawia się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie. Niewyjaśnione sprawy kryminalne go nie opuszczają, a on sam wciela się w rolę detektywa.

"Belfer" jest dostępny na Canal+ Online.

Reklama

"Minuta ciszy"

Świeżo emerytowany listonosz z małego miasteczka, Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). 

Serial "Minuta ciszy" jest dostępny na Canal+ Online.

"W głębi lasu"

"W głębi lasu" obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. 

Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu.

Serial "W głębi lasu" jest dostępny na Netfliksie.

"Klangor"

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie córka Wejmanów (Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska), niepewność i strach krok po kroku paraliżują rodzinę. Ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach, zaczyna samotną walkę o prawdę, która, jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka. Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy "Klangor".

Serial "Klangor" jest dostępny na Canal+ Online.

"Żmijowisko"

"Żmijowisko" opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do tytułowego letniska. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

Serial "Żmijowisko" jest dostępny na Canal+ Online i Netfliksie.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Rojst Millenium
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy