Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 4633
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Znana stylistka zagrała... zakonnicę w "rodzince.pl"

Jedna z najlepszych polskich stylistek - Anna Męczyńska - która jako kostiumolog od lat współpracuje z producentką przebojowych seriali Dorotą Kośmicą-Gacke, postanowiła sprawdzić się przed kamerą! W jednym z odcinków 5. serii "rodzinki.pl" zobaczymy ją w roli... zakonnicy.


Anna Męczyńska to osoba szczycąca się wieloma talentami. Pracowała jako charakteryzatorka na planie m.in. "Niani" i "Heli w opałach", była odpowiedzialna za kostiumy, w jakich aktorzy grali w serialach "Ja to mam szczęście!" i "Spokojnie, to tylko ekonomia!", a od trzech lat dba o wygląd gwiazd "rodzinki.pl". Jest też znakomitą... wokalistką nagrywającą płyty i koncertującą z zespołem No Limits! Już 25 października będziemy mieli okazję przekonać się, że Ania ma również talent aktorski - zobaczymy ją w roli siostry Nataneli, zakonnicy nadzorującej przebieg pierwszej komunii świętej Kacperka (Mateusz Pawłowski). Podobno Anna Męczyńska potraktowała swój udział w uwielbianym przez widzów Dwójki serialu jak cudowną przygodę, ale - choć na planie świetnie się bawiła - nie zamierza na razie na dłużej wiązać się z aktorstwem.

Reklama

Największą pasją Ani - obok śpiewania - są... kostiumy. Od lat zajmuje się ubieraniem bohaterów seriali i stylizacją gwiazd do sesji zdjęciowych. To dzięki jej staraniom wszyscy Boscy z "rodzinki.pl" wyglądają bosko!

- Kostium musi oddawać charakter bohatera serialu, podkreślać jego cechy indywidualne. Czasem scenariusz wymaga, żeby postać była przeźroczysta i pozbawiona charakteru, a zdjęcie z niej osobowości za pomocą kostiumu to moje zadanie - mówiła Anna Męczyńska w wywiadzie, pytana, co jest najważniejsze w pracy kostiumologa.

Ania, dobierając kostiumy, zawsze bierze pod uwagę zdanie aktorów. Razem z nimi zastanawia się, jak danym ubraniem odpowiednio wyrazić charakter postaci, a przy tym tak dopasować kostiumy, by aktorka lub aktor mogli się w nim swobodnie poruszać.

- Wymieniamy się argumentami i spostrzeżeniami na temat danej stylizacji i szukamy najlepszego rozwiązania. Bez zrozumienia i rozmowy współpraca nie zakończy się sukcesem - twierdzi Anna.

Na wielkim talencie Anny Męczyńskiej jako pierwsza poznała się producentka Dorota Kośmicka-Gacke, która dziś nie wyobraża już sobie współpracy z innymi kostiumologami. Obie panie rozumieją się niemal bez słów... Kto wie, może również za sprawą producentki "rodzinki.pl" okaże się, że Ania to także doskonała aktorka? Dorota Kośmicka-Gacke znana jest przecież z tego, że odkrywa gwiazdy!

Dowiedz się więcej na temat: Anna Męczyńska | seriale | Rodzinka.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje