Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 4733
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Spełnił się sen Olgi Kalickiej!

20-letnia Olga Kalicka, czyli Magda z "rodzinki.pl", znalazła się w tym roku w gronie 24. szczęśliwców, którzy zdobyli indeks Akademii Teatralnej w Warszawie. Czy w związku z tym zniknie z serialu?

- Spełnił się mój sen! - mówi przeszczęśliwa Olga Kalicka. - Odkąd pamiętam, chciałam studiować w Akademii Teatralnej w Warszawie. Ilekroć przechodziłam obok budynku tej uczelni przy ul. Miodowej, wyobrażałam sobie, że zaraz tam wejdę. Obiecałam sobie, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, by studiować w tym właśnie miejscu. W zeszłym roku się nie udało, ale się nie poddałam i cały rok poświęciłam na intensywne przygotowania do egzaminu wstępnego. Tym razem się udało.

Reklama

Do egzaminów wstępnych Olga Kalicka przygotowywała się pod okiem znajomego aktora.

- Nie podam jego nazwiska, bo nie wiem, czy by sobie tego życzył - wyjaśnia serialowa Magda z "rodzinki.pl". - Spotkaliśmy się kilka razy, by skonsultować wybór tekstów na egzamin, co wydaje mi się kluczem do sukcesu. Ostatecznie przygotowałam m.in. monolog Izabeli z komedii "Miarka za miarkę" Williama Szekspira i mój ulubiony monolog Olgi z "Merylin Mongoł" Nikołaja Kolady. Mówiłam też teksty Zbigniewa Herberta, Juliusza Słowackiego i Hanny Krall.

Kto egzaminował Olgę Kalicką? W komisji zasiadali m.in. prof. Andrzej Strzelecki, czyli rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, prof. Wojciech Malajkat, Krystyna Tkacz, Wiesław Komasa, Marcin Perchuć. 

Studenci Akademii Teatralnej w Warszawie mają dwuletni zakaz pracy jako aktorzy. Czy w związku z tym Olga Kalicka musi zrezygnować z roli Magdy w "rodzince.pl"?

- Wkrótce kończymy zdjęcia do 5. sezonu "rodzinki.pl", więc myślę, że nie będzie żadnego problemu z moim dalszym udziałem w serialu. Tym bardziej że nie jest to tasiemiec.

Tymczasem Olga Kalicka ma wakacje.

- Właśnie wyruszam z rodzicami w okolice Olsztyna - cieszy się. - Będę oddawać się błogiemu lenistwu. Muszę odpocząć za wszystkie czasy, bo rektor Andrzej Strzelecki, który będzie również opiekunem naszego rocznika, zapowiedział nam, że czeka nas najtrudniejszy rok w życiu.

Dowiedz się więcej na temat: Rodzinka.pl | seriale | Olga Kalicka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje