Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 5270
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

„rodzinka.pl”: ​Nowy podział domowych obowiązków

Tomek Boski (Maciej Musiał) i jego współlokatorzy - Bolo (Daniel Dziorek) i Maciek (Jan Raubo) - dojdą pewnego dnia do wniosku, że powinni raz na zawsze rozwiązać problem panującego wiecznie w ich mieszkaniu nieporządku i sprawiedliwie podzielić się obowiązkami domowymi.Reklama

Tomkowi i Maćkowi uda się przekonać Bola, że aby ich mieszkanie zawsze lśniło czystością, niezbędne jest stworzenie listy spraw, o które każdy ze współlokatorów będzie musiał dbać na co dzień. Chłopcy po długiej dyskusji na ten temat w końcu dojdą do porozumienia i sprawiedliwie rozdzielą między sobą domowe obowiązki. Zdecydują, że Tomek odpowiedzialny będzie za zmywanie naczyń, robienie zakupów i sprzątanie toalety, Maciej zajmie się praniem i odkurzaniem, a Bolo zadba o czystość w kuchni.

Kiedy już ustalą wszystko i wydawać się im będzie, że znaleźli wreszcie sposób na utrzymanie porządku w ich mieszkaniu, Tomkowi natychmiast... odechce się im sprzątania!

- Moja babcia kocha sprzątać naszą łazienkę. Mówi, że cieszy ją, bo od razu widać efekt. Czemu jej to odbierać? - powie w pewnej chwili Tomek, a jego kumple zgodzą się z nim, żeby szorowanie łazienki zostawić Janinie (Halina Skoczyńska).

Tomek, widząc, jak łatwo przyszło mu pozbycie się jednego z przypisanych mu obowiązków, postanowi kuć żelazo póki gorące i pozbyć się również pozostałych... Stwierdzi, że skoro mama Maćka do tej pory nie zorientowała się, że pierze ubrania nie tylko swojego syna, ale też jego współlokatorów, nie ma sensu zmieniać tego stanu rzeczy.

- Skoro jej wszystko jedno, to tym bardziej nam - podchwyci myśl kolegi Bolo, a Maciek z radością wykreśli pranie z listy swoich obowiązków.

Tomek wpadnie też na pomysł, by zmywanie brudnych naczyń pozostawić pomieszkującej u nich od czasu do czasu Magdzie (Olga Kalicka).

- Magda mówi, że zmywanie to dla niej jak joga!  Relaksuje się, rozmyśla... Niech zmywa dziewczyna, nie? - stwierdzi ku wielkiej radości Bola, który zgodnie z nowym podziałem domowych obowiązków miał być odpowiedzialny za utrzymanie czystości w kuchni.

- Twoja matka ma smykałkę do odkurzania. Powiedziałbym nawet, że talent... - nieśmiało zauważy Maciek, a kiedy Tomek potwierdzi jego słowa, uzna, że nie musi już pamiętać o odkurzaniu mieszkania, bo zadba o to Natalia Boska (Małgorzata Kożuchowska) często wpadająca do syna z wizytami.

Jedynie prasowania nie uda się chłopakom przerzucić na kogoś spoza ich trójki. Tomek i Maciek uznają, że skoro ich mamy już dostały swoje role w dbaniu o porządek w ich mieszkaniu, o prasowanie powinien zadbać Bolo...

Czy nowy podział domowych obowiązków sprawdzi się i w mieszkaniu chłopaków wreszcie zapanuje porządek? Przekonamy się o tym już w najbliższy piątek.

Na dwa ostatnie odcinki 5. serii "rodzinki.pl" Dwójka zaprasza 6 grudnia o godzinie 20.45 ("Wigilia") i 21.15 ("Czyżby koniec?").

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rodzinka.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje